Apple Watch 8 będzie mieć podstawową funkcję diagnostyczną naszego zdrowia

Apple Watch 8 będzie mieć podstawową funkcję diagnostyczną naszego zdrowia

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące nadchodzącego smartwatcha od Apple. Według nich urządzenie będzie w stanie zmierzyć temperaturę ciała.

W trosce o zdrowie

Premiera Apple Watch 8 jest wyczekiwana przez wiele osób, dlatego każdy, nawet najmniejszy strzępek informacji jest szeroko komentowany i analizowany. Nie dzieje się tak bez powodu, ponieważ wszystkie dotychczasowe informacje wskazują, że Apple Watch 8 może być rewolucyjnym urządzeniem, które zmieni rynek smartwatchy. Właśnie dowiedzieliśmy się, że jedna z funkcji dodatkowych będzie mierzenie temperatury naszego ciała. Nie brzmi to jakoś przełomowo, ale dodatkowo, smartwatch poinformuje nas odpowiednim alarmem, że powinniśmy użyć profesjonalnego termometru lub udać się do lekarza. W czasach gdy nad światem wciąż wisi widmo koronawirusa, którego jednym z pierwszych objawów jest właśnie podniesiona ciepłota ciała, Apple wykonał całkiem ciekawy ruch.

Apple Watch 8 będzie mieć podstawową funkcję diagnostyczną naszego zdrowia

Będzie, czy nie będzie?

Apple Watch 8 będzie dostępny w kilku wersjach i niestety ta podstawowa, jak zawsze będzie najbardziej okrojona z dodatkowych funkcji. Nie powinniśmy zatem robić sobie nadziei, że funkcja mierzenia temperatury ciała znajdzie się w tej wersji. O wbudowanym termometrze mówi się już przynajmniej od roku, ale do tej pory żadne źródło nie mogło tego w pełni potwierdzić. Jeszcze w kwietniu tego roku wiele serwisów donosiło, że Apple Watch 8 na pewno nie będzie miał tej funkcji. Jak widać, Apple zrobiło wszystkim psikusa i jednak dodało tę funkcję do nowego modelu smartwatcha. Nie powinno to nikogo dziwić, skoro Apple dumnie mówi o tym urządzeniu, jako idealnym dla sportowców. Przegrzanie organizmu jest wszak czymś często spotykanym i do tego niebezpiecznym w świecie sportu.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!