Jesteś studentem i płacisz za Apple Music? Szykuj się na podwyżkę

apple music
(fot. Apple Music)

Jak się okazuje, Apple podnosi cenę swojej usługi, a dokładnie chodzi tutaj o Apple Music. Studenci zapłacą więcej.

Apple Music dla studentów nieco drożej

Jak wiemy, bycie studentem to również dostęp do wielu ważnych produktów za darmo bądź w niższej cenie. Na przykład mnóstwo programów marki JetBrains możemy sobie zainstalować za darmo, a takie Standard Notes kupimy w obniżonej cenie. Apple również oferuje pewne ulgi dla studentów, zwłaszcza mowa tu o usłudze Apple Music.

Polecamy zapoznać się z:

Do tej pory studencka subskrypcja Apple Music kosztowała 9,99 złotych, czyli niewiele. Gigant postanowił jednak cenę podwyższyć. I tak oto subskrybenci w Polsce dostali maila, w którym informowani są o podwyżce do 11,99 PLN. Jest to oczywiście wzrost o 2 złote. Nowa cena wchodzi już 31 lipca.

Apple Music student
(fot. Apple World)

W porównaniu do innych krajów europejskich, to nasza podwyżka nie jest aż taka zła. W krajach z walutą Euro podwyżka wynosi 1 EUR, czyli niecałe 5 złotych. W Danii różnica w cenie to nawet 6,30 zł.

Tutaj też dodam, że jak na usługę muzyczną, to koszt studenckiej subskrypcji wynoszący 9,99 PLN był dosyć standardowy. Dokładnie tyle samo kosztuje Spotify Premium Student czy nawet Tidal HiFi dla studentów. Decyzja giganta z Cupertino sprawia, że tym samym Apple Music staje się tą droższą usługą muzyczną dla studentów.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!