Archcraft OS to minimalistyczna, piękna i lekka dystrybucja Linuxa

archcraft os

Jeśli lubicie czasem pooglądać czyjeś konfiguracje Linuxa, to zapewne często spotykacie się z pięknie i oryginalnie wyglądającym systemem, gdzie każdy element wygląda “zaawansowanie” i wszystkie do siebie pasują. Cóż, zrobienie czegoś takiego nie jest wyjątkowo trudne, jednak wymaga znajomości systemów typu Linux. Jednak od pewnego czasu istnieje nieco prostsze rozwiązanie aby dostać tak wyglądający system i kryje się ono pod nazwą Archcraft OS.

Jak dobrze poszukamy, to w sieci znajdziemy miejsca, w których to użytkownicy Linuxa chwalą się co udało im się “zbudować”. Przyznam szczerze, że sam całkiem często oglądam te obrazki szukając inspiracji i zazwyczaj jest to na portalu Reddit, a dokładnie w r/unixporn.

Warto przeczytać: WSL Arch Linux już dostępny w Microsoft Store. Jak go zainstalować?

Archcraft OS to prosty sposób na rozpoczęcie przygody z ricingiem.

Czym jest Archcraft OS? Jest to w pełni gotowy do użytku i zmodyfikowany Arch Linux, który można nazwać esencją tegoż systemu. Tak, zazwyczaj właśnie taki wygląd OS-a towarzyszy podpisom “BTW I use Arch”. Muszę jednak przyznać, że tak wyglądający system jest po prostu nie tylko piękny, ale również bardzo użyteczny. Ponadto Archcraft jest niezwykle lekki i szybki, a to dzięki braku środowiska graficznego (zamiast tego mamy w pełni zmodyfikowany menedżer okien). Mi na przykład bardzo podoba się wyświetlanie aktualnie odtwarzanego utworu na pasku zadań, a także ciemne barwy zestawione z “ostrymi” czcionkami.

archcraft

Archcraft OS to dosyć niszowy projekt, który dopiero co powstał. Odpowiedzialny za niego jest deweloper z Indii, który swoją pracę wziął naprawdę na poważnie. Już teraz możemy odwiedzić bardzo ładną witrynę internetową, która jest bogata w opisy, obrazki i animacje. Deweloper w bardzo prosty sposób pokazuje co chciał osiągnąć oraz jakie zalety oferuje Archcraft OS.

Archcraft OS możemy pobrać w formacie obrazu ISO. Link do pobrania znajduje się >>tutaj<<.

Jak Wam podoba się Archcraft OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!