ASUS nie może sprzedawać flagowców pod nazwą ZenFone w Indiach

asus zenfone 6

Najnowszy flagowiec od ASUS, czyli Zenfone 6 wydaje się być naprawdę ciekawym smartfonem. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to rywal dla popularnego Xiaomi Mi 9. Tajwański gigant ma jednak mały problem ze sprzedażą swoich smartfonów z rodziny Zenfone w Indiach.

Wszystko by się udało, gdyby nie te wścibskie dzieciaki…

No, może to nie dzieciaki, ale troszkę mi się to skojarzyło z tekstem pochodzącym z bajki, którą oglądałem za młodu. O co chodzi? Jak już część z was wie, 16 czerwca miała się odbyć premiera smartfonu ASUS Zenfone 6 na rynku indyjskim. Wszystko poszłoby jak po maśle, gdyby nie pewne komplikacje dotyczące nazwy. Firma Telecare Network wytoczyła sprawę przeciwko tajwańskiemu producentowi dotyczącą właśnie nazwy Zenfone. Uznali, że jest to naruszenie zastrzeżonego przez nich znaku towarowego Zen.

zen p46
smartfon Zen P46

Sąd Najwyższy w Delhi pozytywnie dla poszkodowanej firmy rozpatrzył to i zakazał firmie ASUS stosowania tej nazwy. Dla drugiej strony nie jest to zbyt dobra wiadomość, bowiem pokrzyżowało to plany związane z, jak już wcześniej wspomniałem, premierą najnowszego flagowca. Z pewnością wywołało to niemałe zawirowania w firmie. Ba, na stronie ASUSa usunięto informacje dotyczące tego wydarzenia i zastąpiono je słowem “Wkrótce”.

Zobacz także: Samsung planuje uniezależnić się od chińskich fabryk

Czy to koniec smartfonów z rodziny Zenfone w Indiach?

Tajwańczycy jednak nie zamierzają tak tego zostawić. Chcą się odwołać od tej decyzji, a następna rozprawa ma odbyć się 10 lipca tego roku. Co to oznacza? Albo uda się Tajwańczykom obronić i wygrają całą sprawę, albo będą musieli zmienić nazwę swojego smartfonu na potrzeby tamtejszego rynku. Myślę, że ostatecznie gigantowi uda się wyjść z tego cało, choć może to być trudne. Telecare Network twierdzi, że ASUS stosuje tę nazwę od czasu wkroczenia na rynek indyjski smartfonów Zenfone, tj. od 2014 roku. Wszystko po to, by ich urządzenia były dobrze kojarzone z tym, co wypracowała sobie wcześniej firma Telecare.

Jak myślicie, ASUS został słusznie oskarżony? Może to po prostu próba pokrzyżowania ich planów związanych z premierą Zenfone 6?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!