ASUS prezentuje ROG Phone II oraz ROG Phone II Ultimate Edition w Europie

ASUS prezentuje ROG Phone II oraz ROG Phone II Ultimate Edition w Europie

Dziś, na chwilę przed rozpoczęciem się targów IFA 2019 w Berlinie, swoje miejsca miała premiera nowości ASUSa. Jedną z nich jest ROG Phone II, który ma podbić serca fanów gier mobilnych swoją niesamowitą wydajnością i akcesoriami mającymi przenieść gaming mobilny na zupełnie inny, nieznany dotąd poziom.

ASUS ROG Phone II

Nowość firmy ASUS ma być godnym następcą pierwszej generacji smartfona dla graczy. Za wydajność odpowiedzialny jest oczywiście Qualcomm Snapdragon 855 Plus czyli najmocniejszy procesor mobilny w androidowym świecie. Jednostka ta wspierana jest przez Grafikę Adreno 640, a udoskonalony układ chłodzenia GameCool II z komorą parową 3D pozwala na pracę z pełną prędkością i najwyższą mocą przez dłuższy czas.

ASUS prezentuje ROG Phone II oraz ROG Phone II Ultimate Edition w Europie

ROG Phone II został wyposażony w 10-bitowy wyświetlacz AMOLED HDR o przekątnej 6,59 cala, czasie reakcji poniżej 1 ms oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Na pochwałę zasługuje także rekordowa precyzja odwzorowania kolorów Delta-E < 1. Całość działa dzięki baterii o pojemności 6000 mAh. Oczywiście nie mogło także zabraknąć superszybkiego ładowania ROG HyperCharge o mocy 30 W. ASUS postawił także na ultradźwiękowe przyciski AirTrigger II oraz technologią Dual Surrounding Vibration. ROG Phone II otrzymał także głośniki stereo skierowane do przodu.

Zobacz także: Samsung prezentuje Exynosa 980 z wbudowanym modemem 5G

ROG Phone II Ultimate Edition

W droższej i jednocześnie limitowanej wersji znajdziemy przede wszystkim zwiększoną ilość RAM-u – z 8 GB (w standardowej) do aż 12 GB. Nie zabrakło także pamięci UFS 3.0 o pojemności 1 TB oraz modemu CAT 20 4G LTE z prędkością do 16 Gb/s. Kolejną i jednocześnie ostatnią zmianą jest wersja kolorystyczna. W przypadku ASUS ROG Phone II Ultimate Edition na rynek trafi jedynie wersja z czarną, matową obudową.

ASUS rozpoczyna współpracę z deweloperami

Wraz z premierą ASUS ROG Phone II oraz ROG Phone II tajwański producent ogłosił światu także współpracę z światowej klasy deweloperami gier czyli Aiming, Camcom, Gameloft, MADFINGER Games oraz Pixelbitecelem. Korzyściami wynikającymi z tych partnerstw mają być między innymi udostępnienie dla posiadaczy gamingowych smartfonów ASUSa specjalnych treści w grach oraz jeszcze lepsza optymalizacja mobilnych produkcji.

Co z cenami?

Za zwykłą wersję ROG Phone II trzeba będzie zapłacić 899 euro (ok. 3920 zł), a za Ultimate Edition 1099 euro (ok. 4800 zł). Oczywiście tanio nie jest, ale jestem pewny, że znajdą się fani gier mobilnych, którzy będą zainteresowani zakupem tych urządzeń. Sprzedaż rozpocznie się już wkrótce w oficjalnym sklepie internetowym ASUSa.

ASUS prezentuje ROG Phone II oraz ROG Phone II Ultimate Edition w Europie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co myślicie o ASUS ROG Phone II oraz ROG Phone II Ultimate Edition? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!