ASUS ROG 2 pojawi się w tym roku. Powstaje przy współpracy z twórcami PUBG Mobile!

Asus ROG Phone

Gamingowe smartfony to nadal coś co nie zdobyło zbyt dużej popularności w Europie. Producenci jednak nieustannie pracują nad tego typu smartfonami, a co za tym idzie zapewne wierzą oni w to, że sytuacja ulegnie zmianie. Nowy ASUS ROG 2 powstanie przy współpracy z twórcami PUBG Mobile!

ASUS chce podbić serca graczy

Mobilny gaming popularny jest przede wszystkim w Chinach. To właśnie w Państwie Środka produkcje Tencent Games, twórców między innymi PUBG Mobile, cieszą się gigantyczną popularnością. Według najświeższych plotek ASUS ROG 2 ma trafić na rynek już w przyszłym miesiącu. Bez wątpienia będzie to flagowiec z prawdziwego zdarzenia, ale znając tajwańskiego producenta wydajność nie będzie jedyną cechą telefonu. Myślę, że nie zabraknie także szeregu akcesoriów i dodatków, które widzieliśmy już przy pierwszej generacji smartfona gamingowego ASUSA. Co więcej twórcy PUBG mają przygotować specjalną aplikację, która pomoże w jeszcze lepszej optymalizacji telefonu pod kątem gier.

asus rog 2
Czy właśnie tak będzie wyglądać ASUS ROG 2?

Brzmi dobrze? Spójrzmy bliżej na specyfikację. Ta nie została jeszcze potwierdzona wprawdzie przez samego producenta, ale wydaje się wyjątkowo prawdopodobna. Za wydajność będzie odpowiadać oczywiście Qualcomm Snapdragon 855. Myślę, że to nie dziwi nikogo, ponieważ jest to najmocniejsza jednostka mobilna wykorzystywana w smartfonach z Androidem. Procesor ten ma być wspierany przez 8 GB RAM-u w najsłabszej wersji, a na rynku ma pojawić się także wariant z 12 GB RAM-u.

Zobacz także: ASUS nie może sprzedawać flagowców pod nazwą ZenFone w Indiach

Na froncie mamy znaleźć wyświetlacz typu AMOLED o przekątnej 6 cali, rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Oczywiście nie zabraknie także wsparcia dla technologii HDR. Na temat aparatów, wyglądu, wykorzystanej baterii czy ceny urządzenia nie wiemy tak naprawdę nic. Miejmy jednak nadzieję, że produkt, który dla nas przygotowuje ASUS razem z Tencent Games będzie dopracowany do perfekcji i faktycznie przeniesie mobilny gaming na zupełnie inny, nieznany dotąd poziom. Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, a co za tym idzie zapewne o ROG 2 jeszcze niejednokrotnie usłyszymy!

Co myślicie o gamingowych smartfonach? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!