ASUS ROG wprowadza do Polski gamingowego laptopa ROG Zephyrus G14

ROG Zephyrus G14

Na początku tego roku ASUS zaprezentował światu swoje nowe laptopy ROG Zephyrus G14. To bardzo mobilne, ale zarazem naprawdę wydajne urządzenia, których sercem są nowe procesory od AMD z serii Ryzen 4000. Teraz trafiają one do sprzedaży, także w naszym kraju!

Elegancja, mobilność, wysoka wydajność – to cechy ROG Zephyrus G14

Laptopy te to stosunkowo niewielkie urządzenia. Wyposażone są w 14-calowy ekran. Do wyboru, zależnie od wersji, jest ekran FullHD o odświeżaniu 120 Hz bądź WQHD przy 60 Hz. Za jego wydajność odpowiadają nowe procesory AMD z serii Ryzen 4000. Aktualnie w Polsce sprzedawane będą dwie wersje, z procesorem R7 4800HS oraz R9 4900HS. Później na sklepowe półki trafi również jeszcze jedna wersja.

Asus ROG Zephyrus G14

Procesory te pracują w połączeniu z grafiką NVIDIA RTX 2060 Max-Q z 6 GB pamięci GDDR6 oraz 16 GB pamięci operacyjnej. Takie zestawienie z pewnością zaspokoi potrzeby zdecydowanej większości graczy. Swoje dane użytkownik będzie mógł przechowywać na 512 GB lub 1 TB dysku SSD M.2.

Asus ROG Zephyrus G14

Wszystko to zamknięte jest w obudowie wykonanej ze stopu magnezu i aluminium, dzięki czemu jest elegancki, ale i wytrzymały. Ma zaledwie 17.9 mm grubości, co sprawia, że nie powinno być problemem, szczególnie przy takiej przekątnej, wsadzenie go do plecaka. Co więcej, waży mniej niż 2 kilogramy! Tak małe gabaryty nie były dla projektantów przeszkodą również do tego, by zastosować tam wydajny układ chłodzenia, który ma sobie bardzo dobrze poradzić z tymi podzespołami.

Asus ROG Zephyrus G14

Laptopy ROG Zephyrus G14 wydają się być świetną propozycją dla tych, którzy cenią sobie mobilność, ale od czasu do czasu lubią także przenieść się do wirtualnego świata gier. Dodatkową zaletą jest fakt, że posiada możliwość doładowywania go poprzez USB typu C dzięki technologi PowerDelivery o mocy maksymalnie 65 W. Co prawda, nie wykorzystamy wtedy całej mocy naszej karty graficznej, ale pozwoli nam np. pracować w podróży przy użyciu chociażby odpowiedniego power banka.

Ceny ROG Zephyrus G14 w Polsce

Ceny tego urządzenia zaczynają się od 4999 zł, choć jeszcze tego najtańszego wariantu nie ma w sprzedaży. Znajdziemy natomiast pozostałe dwie wersje:

  • ROG Zephyrus G14 z Ryzen 7 4800HS oraz matrycą FullHD z odświeżaniem 120 Hz – 6999 zł
  • ROG Zephyrus G14 z Ryzen 9 4900HS oraz matrycą WQHD z odświeżaniem 60 Hz – 7899 zł

Dostępne są one w dwóch wersjach kolorystycznych, perłowym Moonlight White oraz metalicznym Eclipse Gray.

Asus ROG Zephyrus G14

Jak Wam się podobają laptopy ROG Zephyrus G14? Według mnie, to bardzo eleganckie urządzenia, które sprawdzą się i przy pracy, i przy graniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!