Składane telefony? Co powiecie na składany laptop ASUS Zenbook 17 Fold

asus zenbook 17 fold oled

Rosnące telefony zastąpiono składanymi modelami i tajwański producent pomyślał to samo, tyle, że o notebookach. ASUS pokazał na targach CES 2022 bardzo ciekawą nowość, jaką jest Zenbook 17 Fold OLED, czyli składany laptop, a może bardzo duży tablet?

ASUS Zenbook 17 Fold – czy takie rozwiązanie się przyjmie?

Model ten to pierwszy taki mobilny komputer ze składanym ekranem o przekątnej 17,3 cala. Ma on rozdzielczość 2560 x 1920 pikseli i proporcje 4:3 oraz wsparcie dla technologii HDR, a sam w sobie jest panelem OLED. Zastosowany tutaj układ dźwiękowy to system czterech głośników zaprojektowany przez prestiżową markę harman/kardon, który ma zapewnić jakość dźwięku sygnowaną logo Dolby Atmos.

Z tego co prezentuje producent, Zenbook 17 Fold OLED to naprawdę urządzenie o różnorodnych zastosowaniach. Może posłużyć jako czytnik, gigantyczny tablet czy nawet komputer stacjonarny. W dodatku jest to zwykły laptop, ale w różnych wariantach, ponieważ można korzystać z przycisków ekranowych lub dołączyć magnetyczną klawiaturę, która jest w zestawie.

Producent wyposażył urządzenie we wbudowaną kamerę, która wesprze standard QHD w 5 Mpix, a także posiada dwa dodatkowe czujniki: pierwszy to Color Sensor, który automatycznie ustawi jasność oraz temperaturę barw w zależności od otoczenia, a drugi to HD IR Camera, która wspomoże działanie funkcji Windows Hello, służącej do bezpiecznego logowania do systemu.

Najmocniejsza konfiguracja w jakiej spotkamy model ASUS Zenbook 17 Fold OLED będzie bazowała na procesorze Intel Core i7-1250U z układem graficznym Intel Iris Xe oraz 16 GB pamięci operacyjnej. Notebook będzie posiadał także wsparcie dla technologii WiFi6E, dwa porty Thunderbolt 4 oraz klasyczne złącze audio. Asus podaje, że konstrukcja wytrzyma 30000 cykli zginania.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!