Najnowszy flagowiec ASUS, ZenFone 5Z, zadebiutował ponad rok temu. Nie cieszy się on zbyt wielkim zainteresowaniem, choć ma teraz całkiem niezły stosunek ceny do tego, co oferuje. Jego następca, ZenFone 6, ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym miesiącu!

ASUS stawia na bezramkowość i to bez żadnych wcięć!

Ten tajwański producent zapowiedział na swoim Twitterze, że jego nadchodzący flagowiec ukaże się już 16 maja. Opublikowali wówczas grafikę przedstawiającą zarysy ów urządzenia wraz z datą premiery. Oprócz tego, widnieje tam także hasło „Defy ordinary”, co oznacza „Przeciwstawiać się normalności”. Do czego nawiązuje tutaj ASUS? Prawdopodobnie do tego, iż teraz wśród smartfonów normą jest stosowanie wcięcia w ekranie, a tego właśnie ma zostać pozbawiony ZenFone 6.

Nie wiadomo, jak ma wyglądać tutaj kwestia pordbródka, bowiem ta część grafiki jest ciemna. Mówi się jednak, że ma być ona bardzo mała bądź nie ma być jej wcale. Co w takim razie z kamerą przednią? Gdzie zostanie ona umieszczona? Najprawdopodobniej będzie ona wysuwana, coś na wzór rozwiązania, które będziemy mogli ujrzeć w Realme X.

Warto przeczytać: Realme X dostanie wysuwany aparat. Walka z Redmi na całego!

Ten smartfon może być naprawdę ciekawym urządzeniem. W końcu, oprócz tego, ma mieć podwójny aparat z główną matrycą 48 Mpix, Snapdragona 855, no po prostu podzespoły takiego flagowca z prawdziwego zdarzenia. Jestem bardzo ciekaw tego, jak będzie wyglądał finalnie ZenFone 6. Na razie nic nie jest pewne, to tylko zapowiedź. Jak już nauczyło nas Lenovo ze swoim Z5, nie powinniśmy ufać takim zapowiedziom. Tam też producent obiecał wodotryski, 1 TB pamięci wbudowanej i w ogóle, a koniec końców okazało się to być całkowicie normalny smartfon, kompletnie niewyróżniający się z tłumu. Myślę jednak, że nie popełnią tego samego błędu i nie zawiodą swoich fanów. Cóż, pozostaje nam jedynie czekać do jego oficjalnej premiery, która odbędzie się 16 maja w Walencji.

Jak myślicie, czy rzeczywiście nowy flagowiec ASUS ZenFone 6 będzie miał naprawdę małe ramki wokół wyświetlacza?

Na grafice tytułowej ASUS ZenFone 5