Wygląd Asus Zenfone 8 Flip wyciekł do sieci. Dlaczego nie mamy więcej takich flagowców?

Asus Zenfone Max Pro M2

Jeszcze jakiś czas temu producenci prześcigali się w tym, jak ukryć przednią kamerkę, by ekran był jak największy. Pamiętacie te projekty z aparatem “w kropli” U-kształtnej, V-kształtnej, z aparatem w rogu czy nawet wysuwaną kamerą? Najdziwniejszym był chyba Samsung A80 ze swoją wysuwaną obracaną kamerką. Wszystkie te smartfony pojawiały się w 2019 roku. Mamy 2021, a na rynku zrobiło się kompletnie nudno. Oczywiście mamy taki projekt jak Mi 11 Ultra, ale jest to raczej urządzenie dla entuzjastów, aniżeli dla typowego użytkownika. Passę dość nudnych i standardowych flagowców ponownie może przełamać Asus ze swoim Zenfonem 8 Flip.

Asus Zenfone 8 Flip z obracaną kamerką!

Przecieki dotyczące modeli Asusa pojawiają się ostatnio dość często. Najświeższą jest wygląd wspomnianej serii opublikowany przez serwis 91mobiles. Obrazy potwierdzają, że tajwański producent nie zrezygnował z wdrożonego już w modelach Asus Zenfone 6 i Asus Zenfone 7 oraz 7 Pro obracanego modułu aparatu.

asus zenfone 8 flip

Poza tym możemy się spodziewać, że na pokładzie Zenfone’a 8 znajdzie się wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED z odświeżaniem na poziomie 90 Hz i rozdzielczością Full HD+/ Sercem tego flagowca będzie oczywiście procesor Qualcomm Snapdragon 888 ze zintegrowanym modułem 5G, obsługą Wi-Fi 6 oraz 8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB pamięci wbudowanej.

To co pojawiło się w sieci, tyczy się też modułów, które wchodzą w skład obracanej kamerki. Główny aparat będzie miał rozdzielczość 64 Mpix, a pozostałe o rozdzielczości 8 Mpix i 12 Mpix będą służyć prawdopodobnie jako teleobiektyw i obiektyw szerokokątny, który będzie wykonywać też zdjęcia makro. Nie ma tu więc żadnych dodatkowych oczek, a podstawowy i funkcjonalny zestaw. Kamerka do selfie oczywiście nie istnieje, bo zastąpimy ją jednym z wymienionych aparatów.

Model ma posiadać spory akumulator o pojemności 5000 mAh. Bryła o wymiarach 165 x 77,3 x 9,5 mm będzie ważyć… 230 gramów. Asus Zenfone 8 Flip nie będzie więc z pewnością lekkim urządzeniem.

A co Wy sądzicie o obracanych aparatach? Podoba Wam się Asus Zenfone 8 Flip? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 91mobiles.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!