Asystent Google dostępny w skrótach Siri

siri

Głosowi asystenci w smartfonach nie są jeszcze mocno popularni w naszym kraju, przede wszystkim ze względu na to, iż nie mówią po Polsku. Google zmienia ten stan rzeczy i do końca tego roku w każdym smartfonie powinna się pojawić polska wersja językowa. Dodatkowo producent stara się, by użytkownicy sprzętu Apple także mieli łatwiej z użytkowaniem tej funkcji.

Google Asystent u Siri

Nie od dzisiaj wiadomo, że dla Apple najważniejsze są ich autorskie aplikacje. Mapy Apple, Muzyka lub nawet asystent głosowy Siri mają większy priorytet w smartfonach, niż alternatywy przygotowane przez Google. Często też nie ma znaczenia jakie rozwiązanie preferują użytkownicy, gdyż oprogramowanie zawsze będzie starało się uruchamiać aplikacje systemowe. Teraz jednak Google udało się pójść krok do przodu w konkurowaniu z rozwiązaniami Apple.

google assitant ios

Najnowsza wersja Asystenta Google dostępna w App Store może być uruchomiona skrótami przeznaczonymi w pewnym stopniu dla Siri. Nie miałem przyjemności sprawdzić tego rozwiązania w praktyce, jednak wszystko wskazuje na to, że teraz do poleceń głosowych Siri można dodać szybkie uruchamianie Asystenta Google. Nie wiadomo jednak, czy aktualizacja ta dostępna jest już dla polskich użytkowników (może ktoś z Was to sprawdzi i da znać w komentarzach?).

ok google w siri

Dzięki tej aktualizacji do uruchomienia rozwiązania twórców wyszukiwarki internetowej nie będzie trzeba wołać “Hey Siri, open Google Assistant… Hey Google, turn on light”. Apple zlitowało się nad swoimi użytkownikami, którzy teraz mogą zawołać po prostu “Hey Siri, Hey Google”, by asystent automatycznie rozpoczynał swoje działanie i oczekiwał na dalsze komendy.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, jakim byłaby możliwość zmiany domyślnego asystenta w telefonach Apple, ale jest to jakiś krok naprzód. Może przyjdzie kiedyś taki dzień, gdy gigant z Cupertino przemyśli ten temat dogłębniej i spróbuje zaufać swojemu produktowi i użytkownikom na tyle, by zezwolić na podmianę rozpoznawanych komend.

Ciekawi mnie w sumie, czy uda się komuś obejść zabezpieczenia Apple tak, by wołając “Hey Siri”, system uruchomił Asystenta Google. Byłoby to naprawdę zabawne, aczkolwiek na pewno bardzo przydatne. Wątpię bowiem, by Siri szybko zaczęła mówić po Polsku, o ile kiedykolwiek zacznie…

Co myślicie o tej zmianie? Korzystacie z jakiegoś asystenta głosowego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!