Autopay pozwoli automatycznie zapłacić za paliwo, ale nie w Polsce

autopay
Logo AutoPay

Istnieją firmy, które jeszcze bardziej chcą nam ułatwić dosyć podstawowe czynności – nawet takie, jak płacenie za paliwo. Jak się okazuje, fintech Autopay uruchomił automatyczne płatności za paliwo na stacjach benzynowych w… Niemczech.

Autopay z automatycznym płaceniem za paliwo przez Polaków w… Niemczech

Autopay to polski fintech, który ułatwia płacenie za wiele usług związanych z samochodami. Chociażby dzięki tej aplikacji możemy zapłacić za mycie samochodu na myjniach Shell lub za postój na miejscu parkingowym w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Autopay ułatwia również płacenie za przejazd autostradami. Tym razem fintech wchodzi na nieco inny grunt.

Otóż już teraz użytkownicy Autopay mogą zapłacić za paliwo na 1,2 tysiąca stacjach benzynowych w Niemczech. Mowa tu o placówkach sieci Jet, Hem i Sprint. Muszę dodać, że chodzi tutaj o automatyczne płatności, a więc podjeżdżamy, wlewamy paliwo i odjeżdżamy.

Jak to działa? Platforma wykorzystuje geolokalizację. Klient podjeżdża na stację paliw, uruchamia aplikację, a po zakończeniu tankowania, pieniądze zostaną automatycznie pobrane z podpiętej karty płatniczej. Docelowo jednak usługa ma wykorzystywać videotolling, gdzie kamery na stacjach będą odczytywać numery rejestracyjne pojazdu użytkowników. Wszystko natomiast będzie odbywać się automatycznie.

Konsekwentnie zmierzamy do tego, by pod parasolem Autopay zebrać możliwie najwięcej płatności związanych z podróżami samochodem. Chcielibyśmy, aby za kilka lat kierowca nie musiał w ogóle myśleć w drodze o portfelu i pieniądzach, a mógł skupić się na wygodnej i bezpiecznej jeździe, zarówno w Polsce, jak i w sąsiednich krajach. Wprowadzenie automatycznych płatności za tankowanie na niemieckich, a niedługo również na polskich stacjach to kolejny krok w tym kierunku

Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay
stacja benzynowa
(fot. Markus Spiske z Pexels)

Z usługi możemy aktualnie korzystać na stacjach benzynowych w Niemczech. Jak jednak informuje Autopay, jeszcze w tym półroczu podobna platforma ruszy na polskich stacjach benzynowych. Co ciekawe, nie wiemy czy z Autopay skorzystają Niemcy w Niemczech.

Już teraz możemy cieszyć się wygodnym płaceniem za paliwo na chociażby stacjach benzynowych Orlen. Tam, po zatankowaniu, skanujemy kod QR znajdujący się na dystrybutorze, co pozwala nam zapłacić. Dzięki temu nie musimy iść do kasy, stać w kolejce oraz być pytanym czy chcemy zakupić hotdoga.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!