Automatów paczkowych Orlen jest sporo, a będzie jeszcze więcej

Orlen
(fot. Orlen)

InPostowi rośnie konkurencja na własnym podwórku. Otóż jak się okazuje, usługa Orlen Paczka ma do zaoferowania całkiem sporo punktów, a do końca roku ma być ich jeszcze więcej.

Orlen Paczka chce mieć 2 tysiące automatów do końca roku

2021 rok Orlen skończył z 450 punktami automatów paczkowych. Nie jest to zbyt dużo, choć jak przypomnimy, że we wrześniu było to zaledwie 200, to wynik jednak powoli zaczyna imponować, choć pierwotnie zakładano, że w 2021 miało tych automatów być 500. Orlen jednak się nie poddaje i już stawia sobie cele na końcówkę 2022 roku.

Otóż jak dodaje gigant, do końca 2022 ma stanąć aż 2 tysiące automatów paczkowych. Mało tego, mają się one znajdować w każdym województwie. Póki co, możemy je znaleźć w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i w miastach Aglomeracji Śląskiej. Firma zaznacza, że automaty mają być tylko częścią całej siatki dostarczania przesyłek, bowiem paczki można odbierać też w punktach partnerskich (chociażby w kioskach RUCHu lub na stacjach benzynowych). Łącznie takich punktów jest 6,5 tysiąca.

orlen

Oczywiście nie ma co się łudzić, niezaprzeczalnym liderem jest InPost, bowiem ten postawił ponad 16 tysięcy automatów paczkowych i zaczął także podbijać rynki zagraniczne. Ambitne plany ma również Allegro, które także inwestuje w taką formę dostarczania paczek. Dobrze, że jednak jest na tym rynku konkurencja, bowiem to dla nas – klientów – są same plusy.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!