Niecodzienna awaria Facebooka

Niecodzienna awaria Facebooka

Dzisiaj, w godzinach porannych doszło do kolejnej awarii największego portalu społecznościowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pierwszy raz pojawiły się podczas niej pewne niepokojące symptomy.

Kłopoty z algorytmem

Facebook zalicza średnio kilka większych i mniejszych awarii w ciągu miesiąca. Prawda jest taka, że przy tak potężnym obłożeniu ich serwerów, aż dziw bierze, że nie dzieje się to częściej. Spora grupa użytkowników zdążyła już się do tego przyzwyczaić i po prostu przeczekuj kolejna niedostępność Facebooka. Dzisiaj jednak doszło do interesujących serii pomyłek, które na razie trudno wyjaśnić i raczej nie spodziewajmy się, że Meta kiedykolwiek podzieli się z nami wynikami dochodzenia. W Pewnym momencie na tablicy użytkowników zaczęły pojawiać się posty, które nie powinny się tam w ogóle pojawić.

Nieznana przyczyna

Nie chodzi tutaj o zablokowane konta, czy takie, które wykazują się niską aktywnością. Nagle, na całym świecie Facebook wyświetlał posty z kont, z którymi użytkownicy nigdy wcześniej nie mieli żadnych interakcji. Wyglądało to trochę tak, jakby przestały obowiązywać wszelkie polubienia i na tablicy zaczęły pojawiać się losowe komentarze użytkowników skierowane w stronę celebrytów. Rodzi to zatem pytanie o sam kod Facebooka, który ewidentnie miał ciężki poranek. Sporą panikę wywołały informacje o rzekomym zhakowaniu portalu, ale szybko zostały zdementowane. Ważne jest natomiast to, że awaria dotyczyła wyłącznie Facebooka, a nie powiązanych z nim aplikacji, takich jak Messenger.

Źródło: dobreprogramy.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!