Masz iPhone? Masz problem… z Messengerem

Masz iPhone? Masz problem... z Messengerem

Facebook Messenger jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza temu, że wszyscy mają/mieli Facebooka, a więc i zaczęli korzystać z Messengera. Niejednokrotnie jednak, najpopularniejszy komunikator borykał, czy boryka się z problemami i usterkami. Tym razem dotknęło to użytkowników urządzeń z systemem iOS.

Czerwony wykrzyknik

Właśnie ten znak ujrzą wszyscy “jabłkowi” użytkownicy Messengera, kiedy będą chcieli udostępnić jakieś zdjęcie. Kiedy wybierzemy coś z galerii, pojawi się właśnie wykrzyknik, przy wysłanym przez nas elemencie. Jednakże gdy zrobimy fotkę przez aplikację, problemu nie będzie. Jak wspomniałem we wstępnie, borykają się z tym tylko użytkownicy smartfonów i tabletów od Apple. W przypadku przesyłania zdjęć ze smartfonu z androidem, na iPhone – otrzymamy. W przeciwnym scenariuszu już nie. Tak samo będzie podczas przesyłania fotografii w środowisku Apple’owych systemów mobilnych – od teraz będziecie zdani na iMessage…

Niestety, nadal nie wiemy co może być przyczyną tego problemu i na jak dużej skali on sięga – polskiej, europejskiej, czy globalnej. Co ciekawe mimo tego iż aplikacja jest dostępna na obie platformy mobilnych systemów operacyjnych (iOS/Android), to problem dotyczy użytkowników tylko tego pierwszego. Z pewnością niebawem ukażą się informacje, oraz przyczyny zaistniałej sytuacji i ewentualne rozwiązanie, więc śledźcie nas aby być na bieżąco!

Ktoś z Was również zaobserwował ten problem? Udało się Wam go obejść? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!