Strona główna Aktualności Awaria usług Facebooka, co robić w tej sytuacji?

Awaria usług Facebooka, co robić w tej sytuacji?

-

Zapewne zauważyliście już, że występuje problem z wyświetlaniem treści multimedialnych takich jak zdjęcia czy filmy na Facebooku. Co więcej, ten problem występuje także na Instagramie a także na komunikatorach Messenger i WhatsApp. Awaria ta wystąpiła na całym świecie!

Facebook przestaje działać poprawnie i już ludzie panikują

To tylko pokazuje, jak bardzo jesteśmy zależni od usług tego giganta. Facebook znany jest na całym świecie i korzysta z niego już ponad dwa miliardy osób. Gdy tylko coś przestaje działać poprawnie, natychmiast tracimy lub mamy utrudniony kontakt z druga osobą. Tak jest i tym razem. Na takich portalach jak Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp przestało działać poprawne przesyłanie zdjęć, filmów itp. Ba, to nie wszystko. Utrudnione jest także dodawanie postów, a nawet samo logowanie do tych usług.

facebook problem

Nie należy jednak panikować ani szukać problemu u siebie, bowiem nic to nie da. Zapewne jeszcze dzisiejszej nocy wszystko zacznie działać poprawnie i rano będziecie mogli bez problemu wysłać śmiesznego mema kumplowi albo pochwalić się pysznym śniadaniem na Instagramie.

Warto przeczytać: Rząd USA myśli nad zbanowaniem szyfrowania End-to-End

Co robić w takiej sytuacji?

Odpowiedź jest prosta, korzystajcie z tego, co działa. Myślę, że można przeżyć bez wstawiania fotek na Instagrama, ale czasami bardzo potrzebny jest kontakt z drugą osobą. Nie ma co ukrywać, Messenger jest chyba najpopularniejszą apką do tego. Jeśli nie możecie po prostu komunikować się przez SMS-y, polecam Wam skorzystać z usług Telegrama (gdzie znajdziecie nasz czat dla miłośników nowych technologii). Aplikacja ta jest prosta oraz bezpieczna, bowiem korzysta z metody szyfrowania End-to-End.

telegram logoNasza redakcja również skorzystała z Telegrama i założyliśmy „awaryjny” chat. Serio, skorzystajcie z tego do czasu przywrócenia poprawnego działania usług od Facebooka. Uważam, że to będzie najlepsze rozwiązanie tego problemu, przynajmniej z Waszej strony. Skąd pobrać aplikację? Poniżej zamieszczam linki, aby ułatwić Wam ten proces.

Odczuliście jakoś awarię Facebooka i ich pozostałych usług? Jak myślicie, jak szybko wszystko powróci do normy?

ŹródłoDowndetector

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej