Bang & Olufsen prezentuje słuchawki Beoplay E8 Sport

Bang & Olufsen prezentuje słuchawki Beoplay E8 Sport

Zapewne część z was doskonale zna Bang & Olufsen. Firma ta skupia się na droższych słuchawkach mających podbić serca bardziej wymagających użytkowników. Teraz duński producent postanowił wprowadzić na rynek bezprzewodowe dokanałówki stworzone z myślą o aktywnych użytkownikach!

Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport

Nowe słuchawki B&O otrzymały certyfikat wodoodporności IP57. Tym samym producent deklaruje, że nie straszny im pot, a nawet w momencie, gdy wpadną nam na chwilę do wody nie powinno nim im się stać. Dźwięk przesyłany jest poprzez Bluetooth 5.1. Nie zabrakło także wsparcia dla kodeku aptX, który ma zaoferować jeszcze lepsze wrażenia odsłuchowe. Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport są w stanie pracować na jednym ładowaniu przez maksymalnie 7 godzin, a dedykowane etui, pełniące także rolę banku energii, wydłuża czas ten do 30 godzin. Nie zabrakło także ładowania bezprzewodowego.

Bang & Olufsen prezentuje słuchawki Beoplay E8 Sport

Każda ze słuchawek została wyposażona w cztery mikrofony odpowiedzialne zarówno za rozmowy jak i za redukcję hałasu podczas słuchania muzyki. Producent nie wspomina jednak w specyfikacji o aktywnej redukcji szumów, a co za tym idzie musimy założyć, że nie wykorzystano tego rozwiązania. Same przetworniki mają średnicę zaledwie 5,7 mm. Każda z dokanałówek otrzymała panel dotykowy pozwalający nam zarówno na sterowanie muzyką jak i odbieranie oraz odrzucanie połączeń. Z racji tego, że Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport to słuchawki stworzone dla aktywnych na bardzo wysokim poziomie powinna stać wygoda.

Zobacz także: Słuchawki TWS OnePlus na horyzoncie. Kiedy możemy spodziewać się ich premiery?

Nowe słuchawki B&O, jak przystało na tę firmę, nie należą do tanich sprzętów. Na oficjalnej stronie firmy znajdziemy informację o cenie wynoszącej aż 1400 zł. Niestety, ale nadal zagadką pozostaje data rozpoczęcia sprzedaży, ale plotki mówią, że już na początku lipca zainteresowane osoby będą mogły dokonać zakupu. Przyznam szczerze, że bardzo ciekawi mnie to jak słuchawki te wypadną w praktyce i liczę na to, że prędzej czy później uda mi się je przetestować!

Co myślicie o Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport? Korzystacie na co dzień ze słuchawek TWS? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!