Już prawie 70% użytkowników rachunków osobistych zarządza nimi aplikacją mobilną

moje ing

Obecnie zupełnie naturalne wydaje się nam korzystanie z aplikacji mobilnej do zarządzania finansami. U części osób apka banku to must-have na smartfonie, a widać, że tego typu rozwiązania dobrze się sprawdzają, ponieważ Polacy dobrze oceniają aplikacje bankowe. Najwyżej w klasyfikacji jest bank ING wraz z aplikacją Moje ING mobile, o czym informowaliśmy na naszym portalu. Klienci których banków równie pozytywnie podchodzą do bankowości mobilnej?

Największy odsetek klientów mobilnych mają ING i mBank

Jak wskazują dane serwisu cashless.pl, liderem zestawienia w drugim kwartale bieżącego roku jest ING Bank Śląski. W jego przypadku 69,4% posiadaczy rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych kieruje nimi za pośrednictwem aplikacji bankowej. To rekord, ale jednocześnie widać, że poziom ten zwiększył się niewiele od ubiegłego roku.

mbank bankowość mobilna

Na drugim miejscu znalazł się mBank z procentowym udziałem aktywnych klientów bankowości mobilnej na poziomie 68,8%. Tutaj również nie zanotowano ogromnego wzrostu. Inaczej jest w przypadku BNP Paribas, który znalazł się na pozycji trzeciej z wynikiem 59,3%. Widać, że temu bankowi udało się przekonać klientów do swojej aplikacji, bo od drugiego kwartału 2020 roku korzysta ich o 28 punktów procentowych więcej.

Na czwartym i piątym miejscu tego zestawienia znalazły się banki Millennium oraz PKO, gdzie 55,8% oraz 51,8% posiadaczy rachunków osobistych zarządza nimi aplikacją mobilną.

A kto ma najwięcej użytkowników aplikacji mobilnych?

W ciągu kwartału liczba klientów korzystających z aplikacji bankowych na smartfonach zwiększyła się o około 675 tysięcy. Wzrost w porównaniu z czerwcem 2020 roku to natomiast 2,9 miliona.

Klienci Ci korzystają w pierwszej kolejności z aplikacji mobilnej IKO (banku PKO BP) – jest ich ponad 3,5 miliona. Na drugim miejscu znalazł się natomiast mBank, z wynikiem ponad 2,4 miliona a na trzecim ING z wynikiem 2,074 miliona. Wyniki te korespondują więc z przedstawionymi wyżej statystykami.

Łącznie wszystkich użytkowników aktywnie zarządzających swoimi rachunkami za pomocą aplikacji mobilnych jest ponad 15 milionów. Są to jednak dane niepełne, ponieważ nie wszystkie instytucje dzielą się swoimi statystykami na ten temat.

Źródło: cashless.pl, cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!