Bank Millennium otwiera się na Google Pay

millennium bank google pay

Płatności zbliżeniowe to naprawdę wygodna forma płacenia za zakupy. Wystarczy wyjąć telefon z kieszeni, zaświecić ekran i przyłożyć go do terminala. I już! Najpopularniejszą opcją implementacji tej funkcji jest Google Pay, z którego już niedługo skorzystają klienci Millennium Bank!

Bank Millennium z obsługą Google Pay

Usługa Android Pay weszła do Polski w 2016 roku i aktualnie korzysta z niej całkiem sporo banków (choć już pod postacią Google Pay). Bank Millennium jednak pozostawał w tej grupie, która takowego udogodnienia nie oferowała. To się jednak może zmienić.

Jak się okazuje, Halina Karpińska, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej poinformowała, że bank ma już decyzję kierunkową w sprawie udostępnienia Google Pay. To też sprawia, że możemy spodziewać się dodania usługi do Millennium. Niestety, nie wiemy kiedy się to stanie.

google pay
(fot. Jack Sparrow na Pexels)

Warto jednak dodać, że niektórzy klienci Millennium mogą korzystać z Google Pay. Są to Ci, którzy wcześniej byli w Euro Banku, który to właśnie został z Millennium połączony. Co ważne, Millennium oferuje również własne płatności HCE, a także jest w grupie banków, która jako pierwsza zaimplementuje zbliżeniowego BLIKa, o którym więcej dowiecie się >>stąd<<.

Ciekawi mnie, co bank zrobi z tymi wszystkimi możliwościami płatności smartfonem – wszak mogą być jednocześnie aż trzy opcje – Google Pay, zbliżeniowy BLIK oraz HCE. Obstawiam jednak, że MIllennium zrezygnuje z HCE i pozostawi te dwa pierwsze rozwiązania.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!