Bank Millennium pozwoli Ci zamienić smartfon lub tablet w terminal płatniczy!

Bank Millennium
(fot. Bank Millennium)

Bank Millennium właśnie poinformował o wprowadzeniu opcji zamiany urządzenia z NFC w pełnoprawny terminal płatniczy.

Mobilny terminal płatniczy? Wystarczy smartfon lub tablet

Wykorzystanie smartfona lub tabletu do przyjęcia płatności zbliżeniowej może brzmieć realnie, ale jednak niedostępnie. Nic bardziej mylnego, bowiem właśnie Bank Millennium poinformował o wprowadzeniu Softposa od PayTel. Co to oznacza?

Millennium POS to funkcja, z której można skorzystać na urządzeniach z Androidem 6 lub nowszym. Warto jednak zaznaczyć, że dany sprzęt musi mieć połączenie internetowe oraz NFC. I tak, może to być zarówno smartfon, jak i tablet. Klienci będą mogli wykonać płatność zbliżeniową na dowolną kwotę wybraną formą – fizyczną kartą, smartfonem, a nawet zegarkiem. W razie potrzeby, PIN wpisuje się na ekranie urządzenia zamienionego w terminal.

Usługa została wprowadzona we współpracy z firmą PayTel. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego fundacji Polska Bezgotówkowa. Dzięki temu można przez pięć miesięcy korzystać z opcji za darmo i przetwarzać do 42 tysięcy złotych przez klientów, którzy nie mieli w okresie ostatnich 12 miesięcy terminala płatniczego. Myślę, że nowość zainteresuje przede wszystkim tych, co poruszają się z terminalem płatniczym i nie chcą nosić dodatkowego, ciężkiego sprzętu – na przykład kelnerzy, kurierzy czy dostawcy jedzenia.

Ale trzeba tutaj zaznaczyć, że Millennium nie jest pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził taką nowość. Chociażby wcześniej zrobił to bank ING.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!