mObywatel ułatwi otwieranie rachunków w Pekao

pekao
PEKAO

W ubiegłym roku Bank Pekao jako pierwszy w Polsce umożliwił swoim klientom zakładanie konta na selfie z wykorzystaniem e-dowodu. Teraz została wprowadzona kolejna nowość, weryfikacja tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

Bank Pekao z nowym procesem zakładania konta

Założenie konta w Banku Pekao przy pomocy mObywatela jest prostym procesem. W aplikacji mobilnej bankowości PeoPay wystarczy wybrać opcję “Zostań klientem Pekao”. Następnie, by zweryfikować się za pomocą aplikacji mObywatel trzeba skopiować wygenerowany w aplikacji PeoPay kod. Wtedy w mObywatelu należy skorzystać z opcji “przekaż dane instytucji bądź firmie”. Dzięki temu formalności związane z wypełnianiem formularzy zostają ograniczone do minimum. Następnym krokiem jest zrobienie sobie selfie. Teraz wystarczy już zatwierdzić umowę kodem przesłanym przez SMS.

Jednym z filarów strategii Banku Pekao jest zapewnienie klientom prostego i bezpiecznego bankowania. Dlatego cały czas poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam zrealizować ten cel. Kolejnym z nich jest umożliwienie zakładania konta w naszym banku przy pomocy aplikacji mObywatel. Mamy w niej dostęp do najważniejszych danych, przy jej pomocy możemy potwierdzić naszą tożsamość. Teraz klienci mogą ją również wykorzystać do zakładania rachunku naszym banku, co nas niezwykle cieszy

Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej

W procesie weryfikacji tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel bank informuje o wykorzystaniu oprogramowania dostarczonego przez polski start-up Identt. Aplikacja oparta o technologię machine learning oraz głębokich sieci neuronowych wykorzystywana jest między innymi w procesie porównywania wizerunku twarzy oraz analizie przesłanego materiału wideo. Dzięki temu cała procedura jest jeszcze bardziej bezpieczna.

Ułatwianie życia Polakom – to główny cel naszej aplikacji. Stale ją rozwijamy, dodajemy kolejne cyfrowe dokumenty, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. mObywatel jest elektronicznym portfelem, który każdy z nas może mieć w swoim smartfonie. To darmowa aplikacja, dzięki której obywatele mogą w bezpieczny sposób pobierać i okazywać swoje dane, realizować eRecepty bez podawania numeru PESEL, przechowywać potwierdzenie odbytego szczepienia przeciwko COVID-19, potwierdzać nabyte uprawnienia kierowcy, czy korzystać z mLegitymacji szkolnej lub studenckiej. Wiele europejskich państw stawia nas za przykład

minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera

Źródło: pekao.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!