Bank Pocztowy nareszcie z przelewami BLIK P2P

(fot. Bank Pocztowy)
(fot. Bank Pocztowy)

Bank Pocztowy jest już szesnastym bankiem w Polsce, który wprowadza obsługę przelewów z telefonu na telefon z wykorzystaniem BLIK.

Bank Pocztowy rozszerza możliwości BLIKA

BLIK to nie tylko płatności kodami czy wygodne wypłaty gotówki z bankomatów bez użycia karty. BLIK to także opcja natychmiastowych i darmowych przelewów (również pomiędzy różnymi bankami) na numer telefonu. Jak się okazuje, tej ostatniej usługi nie mieli klienci Banku Pocztowego.

To się jednak teraz zmienia. Bank Pocztowy właśnie poinformował o rozpoczęciu udostępniania klientom przelewów na numer telefonu z wykorzystaniem technologii BLIK. Aktualizacja aplikacji z nowością ma trafiać do klientów stopniowo, w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Co ważne, funkcja będzie dostępna dla użytkowników zarówno Androida, jak i iOS.

Przelewy P2P BLIK są niezwykle popularne, co potwierdzają dane udostępnione przez Polski Standard Płatności. w I kwartale 2023 klienci wykonali niemalże 83 mln takich transakcji. Sam aktualnie wykorzystuję ten rodzaj przelewu niemalże wszędzie gdzie się da. To też ułatwiło mi przekazy pieniężne między różnymi bankami, bowiem przelewy P2P są darmowe i natychmiastowe.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!