Bateria w gamingowym smartfonie Lenovo Legion naładuje się w 30 minut. Producent ujawnia więcej szczegółów dotyczących tej technologii!

Bateria w gamingowym smartfonie Lenovo Legion naładuje się w 30 minut. Producent ujawnia więcej szczegółów dotyczących tej technologii!

Ostatni tydzień stał pod znakiem premier nowych technologii szybkiego ładowania. Jeszcze jakiś czas temu byliśmy praktycznie pewni, że gamingowy smartfon Lenovo Legion zaoferuje rozwiązanie o największej mocy, ale teraz, po premierach technologii OPPO, realme czy iQOO, wiemy, że sytuacja wyglądać będzie całkowicie inaczej!

Lenovo Legion ujawnia kolejne szczegóły na chwilę przed premierą

Według najnowszego plakatu opublikowanego przez producenta z Państwa Środka gamingowa nowość otrzyma baterię o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 90 W. I to tak naprawdę było pewne już wcześniej, ale teraz dodatkowo ujawniono czas ładowania tego ogniwa. Według zapewnień Lenovo Legion wystarczy około 30 minut, aby baterię naładować od 0% do 100%. Wszystko za sprawą zupełnie nowej technologii Twin Turbo i bardzo możliwe, że chińska firma w swojej nowości wykorzysta nie jedno, a dwa ogniwa połączone w odpowiedni sposób, aby te ładowały się jeszcze szybciej.

Bateria w gamingowym smartfonie Lenovo Legion naładuje się w 30 minut. Producent ujawnia więcej szczegółów dotyczących tej technologii!

Ciekawostką jest to, że gamingowy smartfon Lenovo Legion otrzyma nie jeden, a aż dwa porty USB-C. Oprócz tego umiejscowionego w standardowym miejscu znajdziemy także drugi port na dłużej krawędzi urządzenia. Po co komu takie rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Według chińskiego producenta pozwoli to samym użytkownikom na wygodne ładowanie sprzętu nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek w gry mobilne trzymając smartfon w pozycji horyzontalnej.

Zobacz także: Wygląd gamingowego smartfona Lenovo Legion przestał być jakąkolwiek tajemnicą!

Oczywiście technologia szybkiego ładowania Lenovo Legion nie będzie tą najszybszą na rynku, ale jednocześnie firmy realme, iQOO czy OPPO zaprezentują swoje telefony wykorzystujące nowe rozwiązania dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości. Bez wątpienia naładowanie ogniwa o pojemności 5000 mAh w 30 minut wygląda naprawdę ciekawie i technologia ta powinna przypaść do gustu wszystkim fanom marki. Nadal nie wiemy jednak czy nadchodząca nowość zadebiutuje jedynie w samych Chinach czy też doczekamy się globalnej konferencji. Z niecierpliwością czekam na oficjalną premierę!

Co myślicie o gamingowym smartfonie Lenovo Legion? Chcielibyście by sprzęt ten trafił także do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!