Beta Harmony OS 2.0 wystartuje już za miesiąc!

huawei p30 pro

Harmony OS 2.0 to kolejna wersja systemu operacyjnego od Huawei, która w końcu trafi na smartfony. Chiński gigant zdradził sporo szczegółów na temat tego OS-a, jednak nadal wiele rzeczy pozostawało pod znakiem zapytania. WIemy jednak, że Beta systemu na smartfony pojawi się już za miesiąc!

Ostatnie informacje wskazują na to, że wszystkie smartfony, które otrzymają nakładkę EMUI w wersji 11, będą wspierane przez Harmony OS. Co to oznacza? Jeśli Twój smartfon dostanie EMUI 11, to w przyszłości będziesz mógł sobie zainstalować system Harmony OS 2.0. Niestety, do tej pory Huawei nie podał żadnych dokładnych dat.

Warto przeczytać: Chcesz mieć Harmony OS? To kup sobie smartfon z EMUI 11

Harmony OS Beta na smartfony pojawi się już za miesiąc

Jak się okazuje, już w połowie grudnia bieżącego roku planowany jest start testów Beta systemu Harmony OS 2.0 na smartfony. Oczywiście mowa to u testach dostępnych tylko dla deweloperów, jednak już w styczniu lub lutym 2021 roku – jeśli nie pojawią się żadne większe problemy – do testów dołączyć będą mogli również standardowi użytkownicy.

Jak twierdzi Dr. Wang Cheng Lu – prezes Huawei Consumer Bsiness Software – Harmony OS będzie można zainstalować aż na 90% smartfonów z logo Huawei. Warto dodać, że dopiero w kwietniu zostanie wprowadzone wsparcie dla sprzętów z do 4 GB RAM, a w październiku dla urządzeń z większą ilością niż 4 GB. Warto dodać, że Harmony OS jest systemem otwartoźródłowym, więc spodziewam się powstania ogromnej sceny entuzjastów, którzy zaczną portować system również na inne sprzęty, nie tylko na te z logo Huawei. Ponadto pozwala im to na przystosowanie systemu do własnych potrzeb i własną jego dystrybucję. Przykładem czegoś podobnego może być chiński system DeepinOS ze środowiskiem Deepin DE, które zostało wykorzystane w projekcie UbuntuDDE. Już od jakiegoś czasu połączenie Deepin DE z Ubuntu zyskuje ogromną popularność na Zachodzie.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P30 Pro.

Czekacie na Harmony OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!