Chcesz mieć Harmony OS? To kup sobie smartfon z EMUI 11

harmonyos

Ostatnio odbyła się specjalna konferencja deweloperska przygotowana przez Huawei i firma przedstawiła tam sporo informacji na temat ich przyszłego mobilnego systemu operacyjnego Harmony OS. Nowe dane wskazują na to, że już istniejące smartfony z logo Huawei będą mogły pracować pod kontrolą tego systemu.

Harmony OS to projekt, który obserwuje od niemalże początku. Produkt tworzony przez Huawei ma ogromną szansę na stanie się trzecią siłą na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Chińczycy właśnie wypuścili SDK (Software Development Kit), które pozwala na tworzenie oprogramowania na smartwatche, telewizory i inne urządzenia działające pod kontrolą systemu Harmony. Co jednak ciekawi nas bardziej – ta paczka deweloperska zostanie rozszerzona o smartfony jeszcze w tym roku. Tak, to właśnie oznacza, że programiści będą mogli już w grudniu 2020 roku tworzyć aplikacje mobilne na Harmony OS.

O Harmony OS 2.0 więcej dowiecie się z: Harmony OS 2.0 trafi na smartfony i to już w 2021!

Harmony OS będzie dostępny na smartfonach z EMUI 11

Najnowsze informacje wskazują na to, że wszystkie smartfony, które otrzymają nakładkę EMUI w wersji 11, będą wspierane przez Harmony OS. Co to oznacza? Jeśli Twój smartfon dostanie EMUI 11, to w przyszłości będziesz mógł sobie zainstalować system Harmony OS 2.0. Niestety nie wiemy czy będzie to opcjonalny upgrade, czy jednak wymuszony. Pomimo tego, opcja ta wydaje się niezwykle ciekawa i zapowiada pewną zgodność aktualnie istniejących smartfonów z przyszłym system operacyjnym.

Jeśli miałbyś możliwość to wykonałbyś aktualizację do Harmony OS? Daj znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!