Beta systemu Harmony OS 2.0 będzie dostępna już w styczniu 2021!

huawei p30 pro

Harmony OS 2.0 to kolejna wersja systemu operacyjnego od Huawei, która w końcu trafi na smartfony. Chiński gigant zdradził sporo szczegółów na temat tego OS-a, jednak nadal wiele rzeczy pozostawało pod znakiem zapytania. Nareszcie dowiedzieliśmy się kiedy będziemy mogli zainstalować Harmony OS na smartfonach!

Ostatnie informacje wskazują na to, że wszystkie smartfony, które otrzymają nakładkę EMUI w wersji 11, będą wspierane przez Harmony OS. Co to oznacza? Jeśli Twój smartfon dostanie EMUI 11, to w przyszłości będziesz mógł sobie zainstalować system Harmony OS 2.0. Niestety, do tej pory Huawei nie podał żadnych dokładnych dat.

Warto przeczytać: Chcesz mieć Harmony OS? To kup sobie smartfon z EMUI 11

Harmony OS 2.0 Beta na smartfonach już w styczniu!

Najnowsze informacje wskazują na to, że Harmony OS 2.0 Beta trafi na telewizory jeszcze w grudniu 2020 roku, natomiast na smartfony – prawdopodobnie w styczniu lub lutym 2021. Mówi się, że w pierwszej kolejności nowy system zainstalować będą mogli użytkownicy telefonów Huawei serii P, czyli oczywiście chodzi tutaj o flagowce. Niestety, na kolejne informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Co ciekawe, prace nad HongMeng OS (teraz nazywający się Harmony OS) rozpoczęły się jeszcze zanim Huawei stał się popularnym producentem smartfonów z Androidem. Projekt wystartował w 2012 roku, a w 2018 Kernel w wersji 1.0 był gotowy. Muszę jednak zaznaczyć, że to właśnie ostatnie decyzje Stanów Zjednoczonych znacząco wpłynęły na przyspieszenie prac nad nowym systemem.

*Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P30 Pro

Chcielibyście korzystać z Harmony OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!