Smartfony dla graczy to nadal niezbyt popularny typ urządzeń, ale mobilny gaming w Chinach ma się dobrze i tamtejsi użytkownicy chcą coraz to nowych telefonów tego typu. Teraz w sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź Xiaomi Black Shark 2!

Premiera jeszcze w marcu

Xiaomi tak naprawdę wprowadziło na rynek już dwa typowo gamingowe modele – Black Shark oraz Black Shark Helo będący odświeżoną wersją pierwszej generacji urządzenia. Teraz gigant z Państwa Środka opublikował plakat zapowiadający premierę Black Shark 2, którego nazwą kodową może być Skywalker. Smartfon ten zostanie zaprezentowany światu już 18 marca. Oczywiście urządzenie to trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności w Chinach, a co więcej ciężko jednoznacznie stwierdzić czy zadebiutuje także na innych rynkach. Tak jak w Azji mobilny gaming jest coraz to bardziej popularny tak Europejczycy nadal wolą tradycyjne flagowce, które tak naprawdę oferują identyczną wydajność co smartfony stworzone typowo dla graczy.

xiaomi black shark 2

Co ciekawe Xiaomi Black Shark 2 pojawił się już zarówno w Geekbench jak i w AnTuTu. To zdradza nam część specyfikacji czyli tego, co dla wielu użytkowników jest najciekawszą kwestią. Na froncie mamy znaleźć wyświetlacz o nieznanej przekątnej, rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080 pikseli) oraz proporcjach 19,5:9. W górnej części wyświetlacza znajdziemy niewielkie wcięcie, podobne do tego z Xiaomi Mi 9, skrywające aparat do zdjęć typu selfie.

Zobacz też: Xiaomi Black Shark aka Skywalker może być blisko

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że za wydajność będzie odpowiadać Qualcomm Snapdragon 855. To najmocniejsza jednostka mobilna dostępna na rynku i zastosowanie jakiegokolwiek innego procesora w gamingowym smartfonie byłoby ogromnym zaskoczeniem. Xiaomi Black Shark 2 ma pojawić się na rynku z dwóch konfiguracjach. Słabsza będzie wyposażona w 8 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, a mocniejsza w 12 GB RAM-u oraz 256 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Urządzenie po wyjęciu z pudełka będzie pracować dzięki Androidowi 9 Pie.

black shark 2 antutu

Black Shark 2 słabszy od Mi 9?

Oczywiście wyniki w testach benchmarkowych nie zawsze przekładają się na rzeczywistą pracę urządzenia. Niemniej jednak w ostatnim ostatnim rankingu AnTuTu królem wydajności został Xiaomi Mi 9 zdobywając 371849 puntków. Black Shark 2 miał zdobyć „zaledwie” 359973 punkty co dałoby mu drugie miejsce. Dzisiaj rano natomiast pojawił się nowy pomiar, w którym urządzenie o kodowej nazwie „skywalker” zdobyło ponad 430 tys. punktów.

blackshark antutu 2

I tutaj pojawiają się pytania – po co komu gamingowe smartfony jak flagowce oferują lepszą wydajność? Czy Black Shark 2 będzie dostępny w kilku wariantach „mocy”? Jeśli użytkownicy będą zainteresowani ich kupnem to producenci nieustannie będą pracować nad tego typu urządzeniami. Czy Xiaomi czymkolwiek nas zaskoczy? Tego dowiemy się już 18 marca!

Czekacie na premierę Xiaomi Black Shark 2? Chcielibyście by urządzenie to trafiło także do Europy? Zapraszamy do dyskusji!