Korzystanie z BLIKa na Allegro będzie łatwiejsze. Ale nie w każdym banku

blik

Już od długiego czasu Allegro oferuje płatność za zakupy z wykorzystaniem kodu BLIK. Wystarczy wpisać kod i potwierdzić transakcję na telefonie. To jednak zostanie jeszcze bardziej uproszczone, a przynajmniej dla klientów PKO Banku Polskiego.

Korzystanie z BLIKa na Allegro będzie jeszcze wygodniejsze

Aktualnie chcąc zapłacić za zakupy na Allegro BLIKiem, musieliśmy wygenerować kod BLIK, a następnie podać go na stronie internetowej. Wpisanie go sprawiało, że na telefon przychodziło powiadomienie informujące o potrzebie weryfikacji płatności. Kroki te jednak można uprościć do samej weryfikacji. To jednak nadal wymaga od nas tego, aby mieć smartfon przy sobie.

Dlatego też Allegro wraz z PKO Bankiem Polskim oraz Polskim Standardem Płatności uprościli płacenie do granic możliwości. Otóż od teraz płacenie za zakupy będzie możliwe i bez potrzeby wpisywania kodu, i bez potrzeby potwierdzania płatności. Jest jednak pewne ale.

Po pierwsze, z funkcji mogą skorzystać tylko klienci banku PKO. Po drugie, aby nowość zadziałała, należy uruchomić odpowiednią opcję w ustawieniach. Po trzecie, funkcja dostępna jest tylko i wyłącznie dla zalogowanych klientów Allegro. Ale czy nowa metoda jest bezpieczna?

Polski Standard Płatności (twórcy BLIKa) mówią, że tak. Ograniczenie pewnych kroków podczas transakcji nie sprawia, że sama płatność jest mniej bezpieczna. Tak jak wspomniałem wcześniej, funkcję należy najpierw ręcznie uruchomić i trzeba to zrobić na zaufanych urządzeniu. Przy próbie płacenia innym sprzętem, klient będzie musiał potwierdzić transakcję.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!