BLIK C dla dzieci: Millennium startuje z nowym udogodnieniem

millennium bank google pay

Już za moment Bank Millennium wprowadzi możliwość wykorzystywania BLIKA C przez dzieci.

Zbliżeniowy BLIK dla młodszych użytkowników Banku Millennium

Millennium już niedługo wprowadzi nowe funkcje, z których skorzystają młodsi klienci. Jak się okazuje, dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą mogły skorzystać z BLIKA C, czyli BLIKA Zbliżeniowego. Dla przypomnienia, jest to możliwość płacenia BLIKIEM jednak za pomocą zbliżenia smartfona do terminala. Transakcja jest wykonywana z wykorzystaniem modułu NFC (podobnie jak w przypadku Google Pay czy Apple Pay). Dziecięce konto jest możliwe do założenia w ramach Konta 360º Junior.

Najmłodsi użytkownicy będą mogli płacić do 100 złotych dziennie. Warto dodać, że dzieci mogły korzystać z BLIKA online już jakiś czas temu do płacenia w sieci. Dla rodziców może to być spore ułatwienie – zamiast szukać “drobnych” na drugie śniadanie, będą mogli swojemu potomkowi przelać specjalną kwotę. Dziecko natomiast spokojnie zapłaci zbliżeniowo, bowiem w Polsce terminale z obsługą takich płatności są niemalże wszędzie.

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Bank poinformował również o tym, że tuż po majowym weekendzie aplikacja pozwoli na zatwierdzanie płatności BLIK za pomocą biometrii (skan odcisku palca czy twarzy w przypadku iOS). Warto dodać, że aktualnie takie transakcje można zatwierdzać tylko PIN-em.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!