BLIK się rozwija i właśnie przejął słowacką konkurencję

mbank blik c
(fot. mBank)

BLIK to marka, z której naprawdę możemy być dumni. Technologia szybko się rozwija i chce wyjść poza granice Polski. Tak się składa, że właśnie wykupiono słowacką konkurencję.

BLIK przejmuje Viamo

Polski Standard Płatności stojący za BLIKIEM właśnie poinformował, że przejął 100% udziałów w słowackiej firmie Viamo. Należy dodać, że przedsiębiorstwo ma status instytucji płatniczej, a zgodę na przejęcie wydał słowacki bank centralny.

Viamo działa na tamtejszym rynku od 2013 roku i oferuje usługi chociażby w postaci przelewów P2P oraz płatności oparte o kody QR i linki płatnicze (dla biznesów). Ponadto jest właścicielem bramki płatniczej Viamo PayGate oraz współpracuje z dwoma bankami VUB i Tatra banka. Mało tego, z aplikacji mobilnej Viamo Plus mogą korzystać wszyscy klienci banków w Słowacji, a liczba użytkowników to 300 tysięcy.

Już dwa lata temu zaczęliśmy nawiązywać partnerstwa z globalnymi dostawcami usług płatniczych. Akwizycja słowackiej spółki Viamo to kolejny ważny etap naszej historii, który wzmocni naszą pozycję w regionie. Widzimy ogromny potencjał tego rynku, szczególnie w kontekście naszych planów działania w całej strefie euro

Powiedział Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP

Przejęcie słowackiej konkurencji otworzy PSP drogę do wielu ciekawych nowości. Ponadto to nie są jedyne plany Polaków w ekspansji poza granice kraju – jakiś czas temu informowaliśmy Was o wprowadzeniu technologii BLIK w Rumunii. Wdrożenie nastąpi jeszcze w tym roku.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!