BLIK z rekordem. 3 miliony transakcji w ciągu jednego dnia

blik

O BLIKU słyszał już chyba każdy, kto miał do czynienia z bankowością mobilną. Ta popularna opcja płatności jest przede wszystkim bardzo wygodna dla użytkowników oraz akceptowana praktycznie wszędzie. Nic dziwnego, że BLIK bije swój własny rekord.

BLIK z historycznym rekordem

Operator systemu BLIK ujawnił, że piątek w ubiegłym tygodniu – 8 października 2021 r. – był najlepszym w historii usługi dniem pod względem liczby transakcji zleconych przez użytkowników. Po raz pierwszy ich liczba przekroczyła 3 miliony. Oznacza to, że transakcji BLIK tego dnia było około 35 na sekundę. Większość z tych 3 mln operacji stanowiły płatności w e-commerce. Wykonano również 664 tysięcy przelewów na telefon (P2P) oraz aż 362 tysiące transakcji w terminalach płatniczych. Przyznam, że zastanawiałem się jak popularna jest ta ostatnia opcja, bo nie słyszałem, żeby ktoś z niej korzystał, ale jak widać również ma swoich fanów.

blik
(fot. Bank Millennium)

Dowiedzieliśmy się, że przelewy na numer telefonu odbiorcy to funkcja cechująca się najszybszym wzrostem popularności spośród rozwiązań oferowanych przez BLIKA. Myślę, że nie ma się co dziwić, ponieważ nie ma tak naprawdę innej darmowej alternatywy, która pozwala błyskawicznie przelać pieniądze znajomemu. W drugim kwartale tego roku klienci skorzystali z tej metody przekazywania pieniędzy 25,5 miliona razy, czyli o 187% więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. W czasie od kwietnia do czerwca BLIK najczęściej służył nam do płatności w internecie, ponieważ zanotowano aż 121,5 miliona takich transakcji.

Jak podaje serwis cashless.pl, w drugim kwartale tego roku banki miały o około 550 tysięcy więcej aktywnych użytkowników BLIKA niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wkrótce klientów może przybyć, ponieważ Polski Standard Płatności rozwija usługę – pierwsze banki zaczęły udostępniać zbliżeniowego BLIKA.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!