BLIKIEM zapłacisz za subskrypcję! Nadchodzi nowa funkcja

blik logo

BLIK pozwala nam płacić na wiele sposobów, ale nadal są czynności, gdzie podanie danych karty płatniczej jest wymagane. To się jednak może zmienić!

BLIK pozwoli zapłacić za subskrypcję

BLIK nie zwalnia z rozwojem. Dopiero co informowaliśmy Was o ekspansji na rynek słowacki, a teraz dowiadujemy się, że Polski Standard Płatności pracuje nad nową funkcją. Chodzi o subskrypcje.

BLIK pozwala nam zapłacić za zakupy, również w sieci, a także możemy wykonać przelewy czy wypłacić gotówkę. Nie ma też problemu z płatnościami zbliżeniowymi. Nadal jednak nie obsługuje subskrypcji. Prezes zarządu BLIK (Dariusz Mazurkiewicz) poinformował, że trwają prace właśnie nad tym udogodnieniem i faktycznie będziemy mogli zapłacić BLIKIEM za subskrypcje w serwisach streamingowych.

Chcemy to zrobić w sposób taki bardzo mocno systemowy. Aby poprzez BLIK wykonywać systematyczne, powtarzalne płatności, czasami na różne kwoty.

Dariusz Mazurkiewicz, Prezes zarządu BLIK

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Dodanie tej funkcji będzie sporym udogodnieniem, zwłaszcza w kontekście braku chęci podawania danych karty płatniczej. Ta staje się coraz mniej potrzebna i wykonywanie płatności online właśnie z jej użyciem potrafi być irytujące. Z drugiej strony to właśnie karty płatnicze obsługują funkcję ChargeBack, która może być na wagę złota.

Warto dodać, że obsługa płatności cyklicznych BLIK już działa i w ten sposób można regulować rachunki w Play oraz Aviva. Niestety, z funkcji mogą skorzystać tylko klienci ING Banku Śląskiego i Pekao.

Źródło: BLIK przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!