BLIK trafi na słowacki rynek

mbank blik c
(fot. mBank)

O tym, że BLIK rozpocznie zagraniczną ekspansję, to wiedzieliśmy od dawna, ale zastanawialiśmy się o jakich krajach mowa. Pierwsze kroki postawiono w Rumunii, teraz przyszedł czas na Słowację.

Słowacja będzie wykorzystywać BLIKA

Zagraniczna ekspansja produktu Polskiego Standardu Płatności rozpoczyna się. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o pierwszych krokach na rynku rumuńskim, teraz przyszedł czas na Słowację. Jak wynika z najnowszych informacji, Narodowy Bank Słowacji wydał zgodę na przejęcie słowackiej firmy Viamo przez Polski Standard Płatności.

PSP zapewnia, że akwizycja słowackiej platformy płatniczej pomoże mu wzmocnić swoją obecność w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Mowa tu o przejęciu 100% udziałów w firmie Viamo. Swoją drogą, marka ta działa na słowackim rynku od dekady, ma status instytucji płatniczej i dostarcza usługi z zakresu płatności P2P oraz płatności dla biznesu oparte o kody QR i linki płatnicze. Płacenie kodami QR wydaje się być dosyć ciekawe, choć mało rozpowszechnione w Polsce. Sam dostrzegłem tę funkcję w ZEN. Co ciekawe, Viamo dostarcza też bramkę płatniczą Viamo PayGate i ściśle współpracuje z bankami VUB i Tatra banka. Z aplikacji usługi korzysta około 300 tysięcy użytkowników.

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Słowacja to kolejny krok milowy, który pozwoli rozpowszechnić się bardzo wygodnej i przyjemnej technologii, czyli BLIKOWI. Sam z niego korzystam niemal codziennie i znacznie usprawnia płacenie, zwłaszcza w sieci, a także jest świetnym backupem podczas zakupów stacjonarnych.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!