BLIK w III kw. 2021: 8,6 mln aktywnych użytkowników i prawie 200 mln transakcji

blik

BLIK ogłosił właśnie wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku. Przedsiębiorstwo może pochwalić się w nim zauważalnym postępem. PSP (Polski Standard Płatności) wraz z BLIKIEM zdobył pozycję lidera rozpoznawalności wśród marek płatniczych dostępnych w naszym kraju.

Jak najwięcej BLIKUJEMY?

Od lipca do sierpnia 2021 roku użytkownicy BLIKA wykonali dokładnie 194 miliony transakcji o wartości blisko 27 miliardów złotych. Było ich o aż 76% więcej niż rok wcześniej, a łączna wartość transakcji wzrosła o 80%. Na koniec trzeciego kwartału z tego rozwiązania aktywnie korzystało 8,6 miliona użytkowników, a najdynamiczniej rośnie liczba przelewów na telefon BLIK oraz transakcji w terminalach płatniczych.

Najwięcej transakcji BLIKIEM (65,3%) jest realizowanych w polskim i zagranicznym ecommerce. W trzecim kwartale tego roku użytkownicy BLIKA korzystali z niego podczas zakupów w sieci 127 milionów razy. Co więcej, aż 4,6 miliona (4%) tych zakupów zostało rozliczone przez międzynarodowych operatorów płatności.

Na drugim miejscu pojawiają się przelewy na telefon BLIK, które stanowią 16,5% wszystkich transakcji. W trzecim kwartale 2021 było ich o 32 miliony, czyli o 142% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Użytkownicy przekazali w ten sposób prawie 4 miliardy złotych, a więc trzy razy więcej niż rok wcześniej. Dowiadujemy się, że średnia wartość przelewu na telefon BLIK to 123 złote.

Bardzo szybko rośnie nie tylko liczba przelewów na telefon BLIK, ale także osób, które z nich korzystają. Z kwartału na kwartał zwiększa się udział transakcji P2P w ogólnej liczbie wszystkich realizowanych BLIKIEM. Wierzymy, że szybkie rozliczenia BLIKIEM mogą stać się dominującym sposobem przekazywania sobie pieniędzy.

– mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes operatora systemu płatności mobilnych BLIK, PSP

Z kolei liczba transakcji w terminalach płatniczych wzrosła w tym roku o 108% do poziomu 25 milionów. Stanowią one 13% wszystkich transakcji BIKIE w trzecim kwartale ich wartość osiągnęła 1,3 miliarda złotych, gdzie średnio również było to 123 złote.

blik
(fot. PKO BP)

Najmniej, 11 milionów, transakcji w trzecim kwartale zrealizowano w bankomatach. Ich liczba wzrosła rok do roku jedynie o 43%. Średnia wartość transakcji to 631 złotych, a ich wartość osiągnęła 7 miliardów złotych.

Te liczby oznaczają, że w trzecim kwartale 2021 roku użytkownicy realizowali BLIKIEM średnio niemal 2,1 miliona transakcji każdego dnia. W najlepszym dniu było ich 2,7 miliona. Wynik ten udało się pobić w 4 kwartale.

Liczba aktywnych użytkowników BLIKA, takich, którzy każdego miesiąca realizują przynajmniej jedną transakcję (bez uwzględniania osób, które realizują wyłącznie przelewy P2P), wyniosła na koniec 3 kwartału 8,6 miliona osób. To 43%. więcej niż rok wcześniej. Ponad połowa osób, które używają bankowości mobilnej, aktywnie płaci BLIKIEM.

BLIK jest najbardziej wszechstronnym systemem płatności jaki można dostarczyć klientom banków. Cieszymy się, że tak wielu z nich już regularnie korzysta z BLIKA i będziemy robić wszystko, aby przekonać do tego kolejne osoby. Jestem przekonany, że upowszechnienie dostępności płatności zbliżeniowych BLIK, co tak naprawdę nastąpiło na początku listopada, bardzo mocno nam w tym pomoże.

– stwierdza Dariusz Mazurkiewicz

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!