BLIK zawitał do AppStore

blik logo

Lubimy wygodę. W każdym tego słowa znaczeniu. Lubimy, gdy wszystko jest proste, łatwe i wygodne. Tyczy się to także płatności, aktualnie nie sięgamy już tak chętnie po banknoty i monety (choć tutaj przyczynił się do tego także koronawirus). Teraz wolimy płatności zbliżeniowe albo… BLIK-a, który właśnie pojawił się w AppStore!

Polska metoda płatności w sklepie amerykańskiego giganta!

W AppStore, sklepie z aplikacjami na urządzeniach od Apple, pojawiła się nowa metoda płatności. To bardzo dobrze znany nam wszystkim BLIK. Od teraz możecie z łatwością doładować swoje konto Apple ID z pomocą BLIK-a. Jest to już czwarta metoda płatności, obok Apple Pay, karty płatniczej lub doliczenia opłaty do rachunku za abonament telefoniczny. Minimalna kwota doładowania wynosi 5 zł, co wydaje się całkiem rozsądną kwotą.

BLIK zawitał do AppStore

Zobacz także: Apple TV dla posiadaczy PlayStation 4 i 5 – już dostępne!

Dzięki temu, w łatwy sposób, przy użyciu 6-cyfrowego kodu dodamy środki do naszego konta Apple. Tak oto wygodnie opłacimy sobie aplikację w AppStore lub też zapłacimy za różnego rodzaje usługi od tej firmy. Mowa tu o chociażby chmurze iCloud czy też Apple Music. Warto sobie powiedzieć o tym, że wraz z tym wprowadzono abonament Apple One – dostęp do Apple Music, Apple TV, APple Arcade oraz 50 GB chmury iCloud za kwotę 24.99 zł miesięcznie. Jak widać, BLIK jest naprawdę bardzo doceniany, skoro nawet Apple się nim zainteresowało i postanowiło go dodać do obsługiwanych metod płatności w swoim ekosystemie. Może to właśnie ta prosta metoda płatności zachęci nas do kupowania tego pakietu usług amerykańskiego giganta? W końcu nie trzeba podawać np. wszystkich danych swojej karty, a wystarczy tylko 6 cyfr i to tyle. Proste, co nie?

Zamierzacie korzystać z BLIK-a przy płatnościach w AppStore?
Jak często używacie BLIK-a?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!