BLIK zniknął z Allegro! Trwa awaria

Allegro
Allegro

Osoby chcące zrobić dzisiaj zakupy na Allegro może czekać niemiła niespodzianka. Otóż z listy dostępnych metod płatności zniknął BLIK.

Allegro bez BLIKA – a przynajmniej póki co

Chcąc wykonać opłaty za Allegro Pay lekko zdziwiłem się, że na liście brakuje jedynej metody, z której korzystam – BLIK. Zamiast BLIKA miałem dostęp tylko do Google Pay, płatności kartą oraz przelewem. Jak się okazuje, nie jestem jedyny.

Awaria BLIKA w Allegro
Awaria BLIKA w Allegro

W Allegro Pay BLIK kompletnie zniknął, jednak na karcie normalnego zakupu nadal widnieje. Przy czym ta pozycja jest niedostępna do wyboru i znajduje się tam napis Dlaczego niedostępne?. Po kliknięciu możemy dowiedzieć się, że trwa awaria.

Z przyczyn technicznych ta metoda jest chwilowo niedostępna. Spróbuj później lub skorzystaj z innej dostępnej metody płatności by dokończyć zakupy.

Awaria BLIKA w Allegro
Awaria BLIKA w Allegro

To oczywiście oznacza, że BLIK nie zniknął na zawsze, a jest chwilowo niedostępny. Jednak dla niektórych może to być niemiła niespodzianka na sam początek tygodnia. Czekamy aż Allegro i BLIK przywrócą działanie usługi.

Aktualizacja: BLIK z awarią niemalże wszędzie

Jak informuje BLIK na swoim profilu w serwisie Twitter, awaria jest ogólnopolska, nie tylko w Allegro:

Szanowni Państwo,
Odnotowujemy czasowe problemy z funkcjonowaniem BLIKA. Pracujemy intensywnie nad tym, aby usługa działała bez zakłóceń. Będziemy na bieżąco przekazywać informacje o sytuacji. Przepraszamy za utrudnienia.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!