BOE z własnym prototypem składanego wyświetlacza

skladany wyswietlacz boe

Składane smartfony mają na dobre zagościć na rynku w 2019 roku. Oczywiście nie każdy z producentów pokaże światu urządzenie tego typu, ale pierwsze elastyczne telefony powinny pojawić się już niedługo. Teraz w sieci BOE opublikowało film prezentujący własny składany ekran!

Wyścig BOE i Samsunga

Samsung pracuje nad składanymi ekranami od dłuższego czasu. Podczas konferencji odbywającej się pod koniec 2018 roku koreański gigant pokazał światu pierwszy prototyp elastycznego smartfona, ale przyznał, że potrzeba jeszcze czasu aby dopracować urządzenie do perfekcji. Teraz w chińskim serwisie Weibo (mikroblog) BEO przestawiło krótki film w formie GIFa obrazujący swój prototyp składanego wyświetlacza. Dodatkowo firma ta poinformowała, że nowy rodzaj telefonów może być bliżej niż się tego spodziewamy. Prototyp od BOE wygląda podobnie do tego co widzieliśmy już wcześniej. Ekran składa się w pół, a urządzenie automatycznie przełącza się z trybu tabletu do trybu telefonu. Ramki dookoła wyświetlacza są wręcz ogromne, ale pamiętajmy o tym, że jest to jedynie prototyp mający pokazać światu sam ekran.

boe składany ekran

BEO chce zrobić wszystko aby producenci smartfonów korzystali z rozwiązań tego producenta, a nie z technologii Samsunga. Tym samym możemy być świadkami wyjątkowo ciekawego wyścigu technologicznymi. Wyścig ten może bezpośrednio przełożyć się na ulepszenie składanych ekranów, a to dla nas, użytkowników, byłoby ogromnym plusem.

Zobacz też: Jeśli to prototyp składanego telefonu Xiaomi, to czekam na więcej!

Czy tego chcemy, czy też nie, elastyczne wyświetlacze już niedługo pojawią się na rynku. Swoje prototypy tego typu urządzeń pokazali już tacy giganci jak Samsung, ZTE, Huawei czy Xiaomi. Czy któraś z tych firm skorzysta z ekranów BEO? Najprawdopodobniej tak. Trzecim, oprócz chińskiego producenta oraz Samsunga, producentem składanych ekranów ma być LG. Jednak LG po licznych wpadkach i problemach, między innymi zieloną poświatą w Huawei Mate 20 Pro, może pozostać daleko w tyle za konkurencją. Bez wątpienia 2019 rok będzie ciekawym czasem dla wszystkich fanów technologii!

Co myślicie o składanych ekranach smartfonów? Czy BOE ma szansę pokonać Samsunga? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!