Brakowało wam szuflady aplikacji w MIUI? Już niedługo będzie można ją włączyć!

miui 11 main

Xiaomi nieustanie pracuje nad najnowszą wersją swojej nakładki. I chociaż już pierwsze smartfony otrzymały MIUI 11 w wersji stabilnej to nie oznacza to, że w kolejnych wersjach oprogramowania nie pojawią się jakiekolwiek zmiany. Teraz chiński producent zapowiedział wprowadzenie szuflady aplikacji!

Szuflada aplikacji w MIUI 11

Tak naprawdę funkcja ta pojawiła się już w zamkniętej becie chińskiej wersji nakładki Xiaomi. Teraz wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie to będzie dostępne także w stabilnej wersji globalnej. W MIUI 11 tryb ten zostanie nazwany trybem desktopowym i to użytkownik będzie decydować o tym czy chce korzystać z szuflady aplikacji czy też nie. Oczywiście korzystanie z miejsca, gdzie znajdują się wszystkie zainstalowane gry czy programy było możliwe na smartfonach giganta z Państwa Środka już wcześniej. Wiele osób korzystało z różnych launcherów, a w tym i z Poco Launcher, z którego właśnie zapożyczona została szuflada.

Brakowało wam szuflady aplikacji w MIUI? Już niedługo będzie można ją włączyć!

Jeśli włączymy tryb dekstopowy to aplikacje nie będą instalowane bezpośrednio na pulpicie, a właśnie z specjalnie zaprojektowanej do tego szufladzie. W górnej części szuflady znajdziemy wyszukiwarkę aplikacji czy gier oraz to z czego najczęściej korzystamy. Sam nie jestem fanem szuflady, ale doceniam to, że Xiaomi chce dać użytkownikom wybór. Tym samym coraz to więcej osób może zwrócić swój wzrok w stronę urządzeń producenta z Państwa Środka.

Zobacz także: MIUI 11 dopiero co zadebiutowało, a Xiaomi już rozpoczyna pracę nad MIUI 12

Na tę chwilę nie wiemy kiedy dokładnie MIUI 11 z nową funkcją trafi na pierwsze urządzenia. Najnowsza wersja nakładki Xiaomi w wersji stabilnej nadal nie trafiła na wszystkie urządzenia, a co za tym idzie bardzo możliwe, że będziemy musieli uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. Miejmy nadzieję, że aktualizacja pojawi się już niedługo i to na jak największej liczbie smartfonów chińskiego producenta!

Co myślicie o szufladzie aplikacji w MIUI 11? Czy waszym zdaniem jest to użyteczna funkcja? A może preferujecie instalowanie się aplikacji bezpośrednio na pulpitach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!