Brave Browser umożliwi przeprowadzenie rozmów wideo!

Brave Browser

Brave Browser to jedna z najciekawszych i najlepszych przeglądarek internetowych, z której regularnie korzysta kilkanaście milionów osób. Jak się okazuje, deweloperzy chcą w przeglądarkę wbudować funkcjonalność, która przyda się podczas aktualnej epidemii.

Brave Browser

Brave Browser to moja główna przeglądarka, z której korzystam codziennie. Zainstalowałem ją około rok temu i z każdą aktualizacją staje się coraz lepsza. W przeszłości do produktu dodano wiele funkcji, między innymi synchronizację danych oraz trwają pracę nad Brave Search – silnikiem wyszukiwania. Co więc zobaczymy w przyszłości?

Brave Browser z rozmowami wideo!

W najnowszej wersji Brave Browser Nightly możemy testować kompletnie nową funkcją, którą na próżno szukać u konkurencji. Mowa tu o możliwości szybkiego rozpoczęcia lub dołączenia do rozmowy wideo! Tak, szybki dostęp do konferencji rodem z Zooma mamy za pomocą przeglądarki internetowej i to kompletnie za darmo. Jednak czy jest to coś nowego?

Przetestowałem nową funkcjonalność i interfejs przypomina mi inną, podobną usługę. Mowa tu o Jitsi Meet, czyli o otwartoźródłowym, darmowym zamienniku Zooma, który jest bardzo funkcjonalny i przyjemny w użyciu (bazowanie na Jitsi Meet to moje przypuszczenia – wskazują na to podobieństwa w interfejsie). Czy to jednak coś złego?

Jitsi Meet to dojrzała, stabilna platforma do prowadzenia konferencji online. Jej wybór (zamiast pisania modułu od zera) to bardzo dobry pomysł. Mało tego, więcej osób będzie mogło zapoznać się z Jitsi Meet i dowiedzieć się, że można prowadzić bezpieczne i prywatne rozmowy wideo bez potrzeby rejestracji czy podawania swoich danych.

Co myślicie o nowości w Brave Browser? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!