Brave Leo to chatbot od twórców znanej przeglądarki. Czym się wyróżnia?

Brave Browser
Brave Browser

Twórcy Brave Browser wydali własnego chatbota. Brave Leo jest dostępny z poziomu przeglądarki i to za darmo!

Brave Leo, czyli AI od twórców znanej przeglądarki

Brave Browser to jedna z popularniejszych przeglądarek. Bazuje na Chromium i reklamuje się jako bardziej prywatna alternatywa z wbudowanym blockerem reklam oraz trackerów, aczkolwiek ostatnio była obiektem wielu afer, na przykład przeglądarka sama instalowała VPN. Jak się okazuje, zaraz obok swojej wyszukiwarki Brave Search, od teraz twórcy oferują Brave Leo, czyli chatbot podobny do GPT, Bard czy Bing Chat.

Brave Leo bazuje na modelu Llama 2 od firmy Meta. W odróżnieniu od konkurencji, ma to być prywatna alternatywa, która nie wykorzystuje rozmów z użytkownikami w celu treningu. Konsekwencją ma być brak historii rozmów z botem. Leo pozwala na podsumowanie danej strony czy też możemy zadać pytania w formie konwersacji z chatbotem.

Brave Leo jest darmowy dla użytkowników przeglądarki Brave Browser. Warto jednak dodać, że za 15 USD miesięcznie uzyskamy konto Premium dające priorytet w otrzymywaniu wiadomości.

Brave Leo ma być dostępny w przeglądarce Brave Browser od wersji 1.60. Napisałem “ma być”, ponieważ sam korzystam z takiej wersji, ale u mnie chatbot nie jest dostępny, a strona produktu twierdzi, że muszę zainstalować Brave Browser.

Źródło: Brave

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!