Google przestaje być domyślną wyszukiwarką w Brave Browser. Zastąpi go nowy gracz

Brave Browser
Brave Browser

Zazwyczaj przeglądarki internetowe decydują się na Google jako domyślny silnik wyszukiwania. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak podaje on najlepsze wyniki. Brave Browser jednak zmienia strategię i już w pierwszych krajach domyślną wyszukiwarką zostaje Brave Search!

Brave Search domyślną wyszukiwarką w Brave Browser – to było do przewidzenia

Brave już od jakiegoś czasu pracowało nad własną wyszukiwarką internetową, która to ma być bezpośrednią konkurencją dla Google. Pod koniec czerwca bieżącego roku dostaliśmy do niej dostęp i mogliśmy ją przetestować – ta działała całkiem sprawnie, choć nie została wtedy zoptymalizowana pod polskie wyniki wyszukiwania. Wtedy jednak Brave Search pozostawał opcjonalnym silnikiem wyszukiwania.

Wszystko zmieniło się wczoraj, bowiem twórcy zdecydowali się na ustawienie Brave Search jako domyślny silnik wyszukiwania. Stało się to na wszystkich platformach i w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Kanada, a także we Francji oraz w Niemczech. Zmiana jest planowana również w następnych krajach – to ma stać się na przestrzeni kolejnych miesięcy.

brave search

Brave Search – podobnie jak Google – służy do wyszukiwania treści w internecie. Mowa tu nie tylko o słowie pisanym, ale również o obrazkach czy newsach. W przeciwieństwie do produktu Google, Brave Search ma nam zapewnić prywatność poprzez niezapisywanie historii czy niepodsuwanie nam treści dobranych do naszych preferencji. Podobnie jest też w przypadku DuckDuckGo. Z Brave Search można korzystać również w innych przeglądarkach internetowych, nie tylko Brave Browser.

Źródło: Brave

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!