Brave Browser posłuży jako platforma do rozmów wideo. Ale nie za darmo

Brave Browser
Brave Browser

Brave Browser chce nam dać dostęp do bardzo ważnej – zwłaszcza teraz – usługi. Mowa tu o platformie do prowadzenia konferencji wideo Brave Talk. Niestety, w odróżnieniu od przeglądarki, usługa jest płatna.

Brave Talk – czyli Jitsi Meet w Brave Browser

O usłudze do rozmów wideo od Brave Browser informowaliśmy Was jeszcze w kwietniu bieżącego roku. Wtedy to jeszcze pod nazwą Brave Together funkcja była dostępna w kanale testowym. Już przy pierwszym spotkaniu zauważyliśmy, że w rzeczywistości jest to implementacja otwartej usługi Jitsi Meet.

Teraz natomiast usługa faktycznie wystartowała oficjalnie i nazywa się Brave Talk. Sami twórcy przyznają, że technologię dostarcza wspomniane Jitsi Meet. Nie jest to jednak funkcja wbudowana w przeglądarkę, a po prostu aplikacja internetowa dostępna pod adresem talk.brave.com. Przy czym, aby rozpocząć rozmowę, trzeba mieć przeglądarkę internetową Brave Browser właśnie.

brave talk
Tabela pokazująca wspierane przeglądarki przez Brave Talk

Co jednak ważne, do rozmowy dołączyć można z każdej przeglądarki internetowej, w tym z Firefoxa czy Google Chrome. Mowa tu także o wersjach mobilnych. W Brave Browser dodatkowo mamy specjalny skrót do tej strony, który znajduje się na witrynie głównej, po prawej stronie dolnego paska.

Niestety, funkcja nie jest darmowa. Co ciekawe, kiedy ją testowałem w kwietniu, jak i ostatnio w sierpniu, usługa była kompletnie darmowa i można było tworzyć pokoje do rozmów bez większych ograniczeń. Teraz jednak takowe są i to całkiem spore.

Za darmo użytkownicy Brave Browser mogą uruchomić rozmowy wideo 1:1, czyli prywatne do maksymalnie dwóch osób. Co ważne, rozpoczęcie rozmowy wymaga włączenia Brave Rewards. Jeśli natomiast chcemy tworzyć rozmowy dla trzech i więcej użytkowników, to musimy zapłacić 7 USD miesięcznie. To też sprawia, że Brave Talk traci swój potencjał.

Co prawda, Brave tłumaczy, że rozmowy Brave Talk są prywatne i dobrze zabezpieczone, jednak pamiętajmy, że to po prostu implementacja Jitsi Meet. Tę technologię możemy postawić sobie sami lub skorzystać z istniejących już serwerów, w tym tych dostępnych w aplikacji Jitsi. Ja wiem, że Brave musi na czymś zarabiać, jednak nie wiem czy ograniczeniami zdobędą serca użytkowników.

Źródło: Brave

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!