Call of Duty Mobile zadebiutuje 1 października. Czy jest na co czekać?

call of duty mobile

Rynek gier mobilnych rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Oczywiście nadal nie doczekaliśmy się gry, która w pełni wykorzystywałaby potencjał typowo gamingowych smartfonów, ale twórcy nieustannie nad tym pracują. Teraz w sieci pojawiły się informacje dotyczące daty premiery Call of Duty Mobile!

Premiera już na początku października

Według informacji pochodzących z oficjalnej strony Activision Call of Duty Mobile będzie dostępne już 1 października tego roku. I to zarówno na urządzenia z Androidem jak i iOS. Za produkcję gry odpowiada studio Timi (część Tencent). Call of Duty Mobile ma zapewnić graczom mobilnym dokładnie taką samą przyjemność z rozgrywki jak wersje na komputer czy konsole. Tym samym będziemy móc sprawdzić swoje siły w klasycznym trybie team deatchmatch, znajdź i zniszcz czy FFA (free for all). To jednak jeszcze nie wszystko. W ostatnich miesiącach wyjątkowo popularne stały się gry typu battle royale. I oczywiście popularność tego typu produkcji dostrzegają także twórcy, którzy wykorzystują to w praktycznie każdej nowej grze.

Zobacz także: Gwint na iOS pojawi się już 29 października. Tym razem żałuje, że mam Androida

Podobnie będzie w przypadku Call of Duty Mobile. Activision deklaruje jednak, że tryb ten został stworzony specjalnie pod tę konkretną grę, a co za tym idzie ma być zdecydowanie lepszy niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. W battle royale na mapie znajdzie się jednocześnie nawet 100 graczy. Mapa będzie łączyć w sobie lokalizacje znane z praktycznie wszystkich poprzednich części Call of Duty.

I trzeba przyznać, że takie podejście do sprawy może sprawić, że nowa mobilna strzelanka osiągnie prawdziwy sukces. Seria Call of Duty jest czymś wręcz kultowym, a coraz to więcej użytkowników wybiera właśnie mobilne granie. Przyznam szczerze, że ja na CoD Mobile czekam z dużą niecierpliwością i bez wątpienia będę chciał przetestować tę produkcję. Miejmy nadzieję, że sprosta ona oczekiwaniom!

Co myślicie o grach mobilnych? Czekacie na premierę Call of Duty Mobile? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!