Cały ekran czytnikiem linii papilarnych? Huawei patentuje takie rozwiązanie!

Huawei P40 Pro ekran

Czytniki linii papilarnych zintegrowane z wyświetlaczem stały się standardem zarówno wśród flagowców jak i mocniejszych średniaków. Na tę chwilę rozwiązanie to działa z ekranami OLED lub AMOLED, a użytkownik tak naprawdę musi przyłożyć swój palec w wybrane miejsce, aby odblokować telefon. Huawei chce całkowicie zmienić sytuację!

Nowy patent Huawei robi wrażenie!

Pomysł giganta z Państwa Środka jest niezwykle prosty – Huawei chce, aby przyłożenie palca w dowolne miejsce wyświetlacza oznaczało zeskanowanie linii papilarnych użytkownika. Patent ten został już złożony w samych Chinach, a także w Stanach Zjednoczonych, Europie, Japonii, Korei oraz Indiach. Oczywiście teraz firma musi czekać na zatwierdzenie odpowiednich organów państwowych, a później przeprowadzić odpowiednie testy przed rozpoczęciem masowej produkcji, ale moim zdaniem mogłoby być to pewnego rodzaju przełomem na rynku mobilnym.

Cały ekran czytnikiem linii papilarnych? Huawei patentuje takie rozwiązanie!

I tak naprawdę główną zaletą tego rozwiązania mogłoby nie być samo odblokowanie telefonu, ale coś zupełnie innego. Huawei chce zintegrować biometryczne potwierdzenie z samymi ikonami aplikacji. Tym samym przykładowo logowanie do aplikacji bankowych odbywałoby się od razu po naciśnięciu samej ikony, ponieważ smartfon wtedy rozpoznawałby nasz odcisk palca i nie musielibyśmy wpisywać żadnego dodatkowego kodu. Co więcej ma to umożliwić jeszcze lepsze interakcje na ekranie blokady.

Zobacz także: Huawei ma kłopot? Będzie musiał się rozejrzeć za nowym producentem procesorów

Odpisanie na SMSa bez konieczności odblokowywania telefonu? Brzmi abstrakcyjnie, ale według Huawei tak właśnie wygląda przyszłość. Oczywiście firma Vivo pokazała światu już jakiś czas temu prototyp smartfona z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z całym wyświetlaczem, ale nadal nie doczekaliśmy się wprowadzenia tego sprzętu do masowej produkcji oraz do sprzedaży. Czy Huawei pójdzie o krok dalej? Bardzo możliwe. Chiński producent już jednokrotnie udowadniał nam, że potrafi zaskoczyć przełomowymi nowościami. Czekamy z niecierpliwością!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o nowym pomyśle Huawei? Czekacie na wprowadzenie tej technologii do pierwszych smartfonów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!