Używasz CamScanner? Zalecamy usunąć tę aplikację

Używasz CamScanner? Zalecamy usunąć tę aplikację

CamScanner to popularna aplikacja to tworzenia profesjonalnych skanów dokumentów za pomocą kamery smartfona. Aplikacja ta jest tak dobra (i według mnie lepsza od konkurencji), że korzystam z niej od kilku długich lat. Widocznie nie tylko ja jestem tak bardzo do niej przyzwyczajony, bowiem uzyskała ona ponad 100 milionów pobrań w Sklepie Google Play. Jak się jednak okazuje, aplikacja ta jest niebiezpieczna, a sam Google usunął ją ze swojego sklepu z aplikacjami.

Masz CamScanner? Lepiej usuń

Według mnie CamScanner to najlepsza aplikacja w swojej kategorii. Dzieje się tak za sprawą tego, że skany wykonane tym programem są o wiele lepsze od tych zrobionych konkurencyjnymi produktami. Już od jakiegoś czasu zauważyłem, że aplikacja jest coraz bardziej przesiągnięta reklamami, a korzystanie z niej jest coraz trudniejsze.

Warto przeczytać: VLC z ogromną luką w zabezpieczeniach? Spokojnie, VideoLAN jest bezpiecznie

Pracownicy Kaspersky odkryli, że CamScanner zawiera złośliwe oprogramowanie. Nazywa się ono Trojan-Dropper i może samo instalować różne rzeczy na zarażonym urządzeniu. Według firmy Kaspersky, Trojan-Dropper samoczynnie pobierał zaszyfrowane dane, a następnie odszyfrowywał je na urządzeniu. Mało tego, to malware może wyświetlać nachalne reklamy oraz kraść pieniądze poprzez wykupywanie przeróżnych subskrypcji.

Jak widać, negatywne opinie w Sklepie Play nie wzięły się bez powodu. Google zostało zmuszone usunąć ten program ze swojego sklepu z aplikacjami. Jeśli korzystasz z tejże aplikacji to zalecamy ją usunąć. Sam to zrobiłem i od razu poszukałem alternatywy. Zdecydowałem się na Tiny Scanner – program ten kupił mnie swoim minimalistycznym designem i prostotą użytkowania.

Jakie aplikacje zalecacie zainstalować zamiast CamScanner? Może wolicie rozwiązanie od Microsoftu lub Adobe? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!