Chcesz mieć pełnoprawnego Androida w swoim aucie? CarDroid może ci pomóc!

CarDroid

Niektóre współczesne auta wyposażone są w system multimedialny Android Auto. Nie daje on jednak takich możliwości, jakie daje normalny Android. Nie mamy tutaj możliwości korzystania ze wszystkich aplikacji oraz ze wszystkich funkcji, które daje nam ten system. CarDroid to zmienia!

Poznajcie CarDroid

CarDroid to urządzenie, które może rozszerzyć możliwości systemu multimedialnego w Waszym samochodzie, jeśli dany pojazd jest wyposażony w Android Auto. To małe urządzenie, w formie małej przystawki na USB, pozwala korzystać ze wszystkich dobrodziejstw pełnoprawnego Androida. Wystarczy podpiąć ten gadżet do wspomnianego portu w tym aucie i gotowe. Nie jest to żaden pośrednik pomiędzy pojazdem a smartfonem, CarDroid sam w sobie zapewnia do tego dostęp od razu po podłączeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=BSmQyWxp_jE

Zobacz także: Ciekawa kampania na Indiegogo dla użytkowników Android Auto

Co skrywa wnętrze tego urządzenia? Napędzanie jest ono 8-rdzeniowym procesorem z rdzeniami Cortex-A53 o taktowaniu 2 GHz wraz z 4 GB pamięci operacyjnej. Posiada 64 GB pamięci wbudowanej wraz z możliwością jej rozszerzenie poprzez kartę microSD o pojemności do 128 GB. CarDroid wyposażony jest w moduł GPS, Wi-Fi, Bluetooth, a także mikrofon. Nad wszystkim czuwa Android 9 Pie, a urządzenie to jest typu Plug&Play – nie potrzeba żadnych specjalnych aplikacji do poprawnego działania. Wszystko jest też przystosowane do tego, by poprawnie działało na wyświetlaczu w Waszym samochodzie. Jego cena to 103 dolary, czyli ok. 394 zł, a zakupić to możemy na platformie IndieGoGo. Są też tańsze, uboższe wersje – z 4-rdzeniowym procesorem, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wbudowanej za 74 dolary (~280zł) oraz z 8-rdzeniowym procesorem i również 2 GB pamięci operacyjnej i 16 GB miejsca na nasze dane za 84 dolary (~318 zł). CarDroid wydaje się być bardzo ciekawym gadżetem, który może dać Wam większe możliwości za dość rozsądną cenę. Uważam, że ceny są adekwatne, a do tego nie trzeba tutaj kombinować – wpinamy CarDroid do USB i to tyle.

Co sądzicie o CarDroid? Hit czy kit?
Kupilibyście to do swojego auta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!