Ciekawa kampania na Indiegogo dla użytkowników Android Auto

android auto nowe

Jeśli kiedykolwiek interesowało Was Android Auto, czyli nowoczesny system multimedialny w niektórych autach, to wiecie, że nie zawsze da się z niego korzystać bezprzewodowo. Aktualnie, by móc sparować smartfon z takim autem, należy być posiadaczem smartfonu od Google bądź jednego z nowszych urządzeń Samsunga. Na Indiegogo wystartowała interesująca kampania, która może to zmienić. Poznajcie AAWireless.

Bezprzewodowe Android Auto dla każdego za niewielką kwotę?

Od niedawna wiemy, że Android 11 ma przynieść dobrą zmianę dla użytkowników Android Auto. Nowa wersja tego systemu zapewnić ma już o wiele szerszemu gronu osób możliwość korzystania z bezprzewodowego łączenia się z systemem multimedialnym w aucie. Na Indiegogo pojawił się jednak już teraz interesujący projekt o nazwie AAWireless, czyli, jak sama nazwa sugeruje, coś, co umożliwić ma bezprzewodową komunikację wszystkich smartfonów z Android Auto.

Dzięki temu urządzeniu, praktycznie każdy posiadacz smartfona z Androidem 9 wzwyż będzie mógł podłączyć się bez użycia kabla. AAWireless łączy się poprzez Wi-Fi ze smartfonem, a z samochodem poprzez USB. Nie będzie zatem potrzeby za każdym razem podpinania naszego telefonu do kabla. Możemy bez przeszkód dalej mieć go w kieszeni i cieszyć się pełnią możliwości, jakie daje nam Android Auto.

Zobacz także: Od grudnia zamiast prawa jazdy wystarczy mieć smartfona!

Projekt ten jest tak naprawdę już prawie skończony, przeszedł różne testy i sprawuje się w pełni poprawnie. Sama zbiórka jest na rzecz stworzenia bardziej kompaktowej obudowy o wymiarach 5 x 5 x 3 cm, tym samym zmniejszenia płytki PCB oraz pozbycia się zbędnych portów. Cel zbiórki ustawiono na 220 000 dolarów, a aktualnie uzyskano już 133% tej kwoty. To oznacza, że ludzie są mocno zaciekawieni tym projektem. Nic dziwnego, kto by nie chciał takiej wygody za niewielką cenę. No właśnie, cena. Na ile wyceniono AAWireless? Twórca chce sprzedawać to urządzenie za 55 dolarów, czyli nieco ponad 200 zł. To, moim zdaniem, bardzo przystępna cena. Posiadacze urządzeń, które nie otrzymają Androida 11 z pewnością się ucieszą i zainteresują się tym gadżetem. Jak tak dalej pójdzie, projekt ten może przynieść niezłe zyski twórcy.

Podoba Wam się AAWireless? Może zamierzacie kupić to małe urządzonko do swojego auta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!