Cartridges to przepiękny launcher gier na Linuksa!

Cartridges
Cartridges

Jeśli kupujemy gry w wielu miejscach, to ciężko je jakoś wygodnie skatalogować. Pingwinim graczom na pomoc przychodzi Cartridges, czyli piękny launcher napisany w GTK4+LibAdwaita, który importuje gry z wielu źródeł i przedstawia je nam w wygodnej formie.

Cartridges to Twój jedyny launcher gier

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Linux z platformy niezbyt-do-grania stał się systemem do gamingu (co zawdzięczamy między innymi Steam Deckowi). Dlatego też zyskuje nowe aplikacje i narzędzia. Do tej listy możemy dopisać Cartridges, czyli piękny i prosty launcher gier.

Aplikacja ta została napisana w natywnych dla Linuksa (a raczej dla GNOME) technologiach – GTK4 i LibAdwaita. Program automatycznie importuje gry z takich miejsc jak:

  • Steam
  • Lutris
  • Heroic Launcher
  • Bottles
  • itch
(fot. Cartridges)
(fot. Cartridges)

U mnie, od razu po włączeniu, program dostrzegł, że mam dwie gry zainstalowane w Steam i je zaimportował. Bardzo podoba mi się widok, który mamy po kliknięciu w grę – na środku wyświetlają się ważne informacje (chociażby data importu czy data ostatniego grania), a tło jest rozmytą okładką. Gry można także dodać ręcznie.

Ręczne dodawanie gry
Ręczne dodawanie gry

Cartridges to wygodny sposób na utworzenie pewnego rodzaju półki z grami, z której szybko przejdziemy do wybranej gry – bez względu na platformę, z której pochodzi. Piękne logo aplikacji możemy sobie przypiąć do półki z programami i szybko uruchamiać kiedy tylko zechcemy w coś zagrać.

Cartridges pobierzecie z Flathub!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!