Casio i Google razem? Tak! Nowy G-SHOCK z systemem Wear OS

casio g-shock wear os

Takiego obrotu spraw to chyba nikt się nie spodziewał. Nowe, wytrzymałe zegarki Casio G-SHOCK dostają system operacyjny Google. Czy to koniec długiego życia na baterii w zegarkach tej firmy?

Casio G-SHOCK z Wear OS

Najnowsze zegarki Casio G-SHOCK GSW-H1000 są częścią serii G-SQUAD PRO i cechują się rozlicznymi funkcjami, które mają pozwolić użytkownikom na utrzymanie dobrej formy i realizacje założonych celów treningowych. Najważniejsze jednak jest to, że urządzenie pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Google Wear OS, co ma wzbogacić zegarki o nowe możliwości.

Jak na urządzenia Casio z serii G-SHOCK przystało, są to najbardziej wytrzymałe smartwatche z systemem Google na rynku. GSW-H1000 są odporne na wstrząsy oraz wodoszczelne do 20 barów. Producent wyposażył nowe zegarki w pulsometr, kompas, czujnik ciśnienia / wysokości, żyroskop, moduł GPS i wiele więcej.

Casio G-SHOCK Wear OS 3 wersje
3 wersje nowego Casio G-SHOCK

Zegarki Casio wyposażono w wyświetlacz monochromatyczny wyświetlacz LCD do wyświetlania czasu oraz kolorowy wyświetlacz dla osób, które będą chciały podglądać mapę na ekranie. Tego typu rozwiązanie mogliśmy poznać już przy okazji premiery zegarka TicWatch Pro i TicWatch Pro 3 – pozwala na zachowanie znacznie dłuższego czasu na jednym ładowaniu.

Dolna pokrywa zegarka wykonana jest z tytanu, co powinno chronić zegarek przed korozją. Producent wyposażył zegarek także w aluminiowy przycisk Start, a cała powłoka ochronna pokryta jest wzorem w kształcie plastra miodu, co ma znacznie wpłynąć na odporność całego urządzenia.

Niestety w kwestii cen i dostępności nie ma jeszcze informacje. Wiadomo tylko, że zegarek Casio dostępny będzie w trzech wariantach: GSW-H1000-1, GSW-H1000-1A oraz GSW-H1000-1A4. Teraz pozostaje nam czekać na więcej informacji na temat tego urządzenia.

Jak Wam się podoba nowy zegarek Casio G-SHOCK? Uważacie, że Wear OS jest dobrym pomysłem?

Źródło: phonearena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!