Zegarek o dwóch twarzach, czyli recenzja TicWatch Pro 3

TicWatch Pro 3
TicWatch Pro 3

Smartwatch o dwóch wcieleniach. Tak właśnie możemy nazwać ostatni produkt Mobvoi – model TicWatch Pro 3. To pierwszy smart zegarek na rynku z nowym układem Snapdragon Wear 4100. Odświeżony procesor daje mu znacznie większą płynność, oraz szybkość – nigdy wcześniej nie spotykaną na platformach z WearOS.

SPECYFIKACJA TicWatch Pro 3

  • Wyświetlacz: 1.4” Retina AMOLED 454 x 454 px
  • Procesor: Snapdragon Wear 4100
  • Pamięć wbudowana: 8 GB
  • Pamięć operacyjna: 1 GB
  • Łączność: Bluetooth, NFC, WiFi, GPS
  • Waga: 42 g 
  • Czujniki: Akcelerometr, Barometr, Magnetometr, Pulsometr, Światła, Żyroskop
  • Wodoodporność: IP 68
  • Bateria: 595 mAh
  • Cena w momencie publikacji: 285€ (1270 zł) w oficjalnym sklepie (z kodem GKROHF)

Recenzja wideo TicWatch 3 Pro GPS

Opakowanie i zestaw

Podczas pierwszego kontaktu z tym produktem, pudełko nie wywarło na mnie zbytniego wrażenia. Standardowy jak na producenta czarny kartonik z wizerunkiem zegarka widocznym na froncie, wygląda jak wiele innych opakowań – np. Huawei’a czy Samsunga. W zestawie znalazło się samo urządzenie z przypiętym już gumowym paskiem o szerokości dwudziestu dwóch milimetrów, magnetyczna ładowarka na piny ze standartowym przewodem USB, oraz znaczna ilość “papierków”. Niestety to by było na tyle, jednakże trudno wymagać więcej od producenta smartwatchy…

Wygląd i jakość wykonania

Zegarek od samego początku wydawał mi się bardzo elegancki jak na smartwatch’a – i taki właśnie się okazał. Od frontu elegancka obręcz, ślicznie wykonana koperta ze stali, która za razem wydaje się być bardzo trwała. Budową nawiązuje do prawdziwego – klasycznego sikora, co czyni go zdecydowanie lepiej wyglądającym na ręce. Gumowa opaska dołączona do zestawu obszyta jest sznurkiem, a materiał z którego jest wykonana bardzo przyjemnie leży na ręce.

Na prawej stronie koperty znajdują się dwa przyciski – jeden służący do powrotu, a drugi programowalny (na przykład do aplikacji płatności zbliżeniowych). Na wspomnianym wcześniej froncie, zaimplementowany został ekran AMOLED o rozmiarze 1.4 cala… Nie jest to jednak jedyny ekran, gdyż nad nim zaimplementowany został panel monochromatyczny, o którym powiem Wam więcej w następnym podpunkcie.

Zegarek o dwóch twarzach, czyli recenzja TicWatch Pro 3

Wyświetlacz

Ekran, zaimplementowany w TicWatch Pro 3, to zdecydowanie najciekawszy element tego urządzenia, a za razem najbardziej odróżniająca go funkcja od innych smart zegarków. Konstrukcja opiera się na dwóch panelach – jednym energooszczędnym monochromatycznym wyświetlaczu, znanym z klasycznych sportowych zegarków, oraz wcześniej wspomnianym ekranie AMOLED o wysokiej jakości i funkcjonalności. Pierwszy, mniej zaawansowany panel pozwala nam zaoszczędzić dużo baterii, ciągle wyświetlając podstawowe informacje jak poziom naładowania akumulatora, ilość kroków, godzina oraz data. Na głównym, bardziej “prądo – żernym” wyświetlaczu możemy obsłużyć cały system zegarka. Wszystko działa bardzo płynnie, a przewijane treści są gładkie. W tej kategorii TicWatch Pro 3, otrzymuje bardzo wysoką notę, gdyż sprawdza się znakomicie.

Funkcjonalność TicWatch’a Pro 3

Aby połączyć najnowszy zegarek od Mobvoi, należy pobrać aplikację WearOS na nasze urządzenie mobilne. Następnie po standardowym (jak na zegarki z tym systemem) procesie konfiguracji, dostajemy się do pełnego menu, oraz wszelkich ustawień w samej app’ce. Gdy na zegarku znajdą się takie aplikacje takie jak Messenger, Spotify czy WhatsApp, a mamy dostęp do stałego WiFi urządzenie staje się wyjątkowo samodzielne. Gdy jest na naszym nadgarstku, wystarczy kliknąć główny przycisk, aby tarcza monochromatyczna, błyskawicznie zamieniła się na tą kolorową, wyświetlaną przez ekran AMOLED – z tamtąd możemy rozpocząć wszelkie działania.

Zegarek o dwóch twarzach, czyli recenzja TicWatch Pro 3

Przesunięcie z głównego ekranu w prawą stronę prowadzi nas do widgetów, w lewo do menu asystenta Google, w dół do menu kontroli, a w górę ostatnie powiadomienia. Po kliknięciu górnego przycisku znajdującego się na prawej ramce, przenosimy się do listy aplikacji. Dolny przycisk jest konfigurowalny, więc możemy go dostosować pod własne preferencje. Ja jestem wyjątkowym fanem płatności zbliżeniowych, więc ten skrót podlega pod aplikację GPay. Dzięki zaimplementowanemu modułowi NFC, jesteśmy w stanie dokonywać wszelkich płatności zbliżeniowych, niezwykle przydatnych w dzisiejszych czasach. Jedyne zastrzeżenie co do funkcjonalności mam w przypadku okrągłego ekranu – ten kwadratowy z Oppo Watch zdecydowanie lepiej wykorzystywał dostępną powierzchnię, dzięki czemu obsługiwało się go wygodniej.

W kwestii funkcji zdrowotnych, zegarek zapewnia wszystkie z najbardziej popularnych opcji, lecz nie jest to typowa opaska sportowa. Smartwatch będzie stale śledził nasze tętno i inne parametry życiowe, jednakże nie będzie w stanie zmierzyć innych, bardziej rozwiniętych treningów. I wtedy z pomocą przychodzi Google Fit, czyli drugi domyślny asystent sportowy. Tam znajdziemy dziesiątki rożnych sportów, które chcemy uprawiać. W tym czasie zegarek zmierzy najwyższe tętno, przebytą trasę, czy prędkość z jaką się poruszaliśmy.

Bateria

Kolejna kategoria, w której TicWatch Pro 3 błyszczy. W trybie smart jest w stanie wytrzymać do trzech dni na baterii – jest to wyjątkowo znakomity wynik jak na smartach, a w porównaniu do konkurencji – świetny. Połączenie nowego, bardziej energooszczędnego procesora, oraz wyświetlacza monochromatycznego w trybie hybrydowym wyjątkowo przedłuża czasy pracy na akumulatorze. Jeżeli przejdziemy w tryb oszczędzania energii, zegarek wchodzi w tryb, w którym jedynym włączonym wyświetlaczem pozostaje ten podstawowy, dzięki czemu zaoszczędzimy jeszcze więcej prądu.

Zegarek o dwóch twarzach, czyli recenzja TicWatch Pro 3

Zegarek prawie idealny

TicWatch Pro 3 to urządzenie, które reprezentuje sobą wysoki poziom. Bardzo dobre wykonanie, świetne jak na zegarek z WearOS życie na baterii, oraz wyjątkowa elegancja to cechy, które z pełnym przekonaniem mogę uznać za ważne, a za razem wyczerpane w tym przypadku. Możliwości, które oferuje ten zegarek są naprawdę wysokie – od innowacyjnego systemu podwójnych ekranów, po różnorakie moduł – na przykład NFC.

Z zegarka na co dzień korzystało mi się bardzo przyjemnie. System oraz nakładka działały płynnie – to zasługa dużej ilości pamięci operacyjnej, oraz nowego procesora Snapdragon Wear 4100. Do wyboru mamy również znaczną ilośc aktywności fizycznych, więc jest to sprzęt świetnie nadający się do biura, jak i na siłownie. Z czystym sumieniem jestem w stanie go polecieć, gdyż podczas testów sprawował mi się wyjątkowo dobrze – rzekł bym, że nawet lepiej niż mój prywatny smartwatch od Oppo.

Zamów TicWatch 3 Pro GPS w oficjalnym sklepie z kodem GKROHF i dostań 5% zniżki!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!